Eric Folly Trio – koncert online

Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza w sobotę 16 stycznia o godz. 19.00 na koncert piosenki francuskiej w wykonaniu Eric Folly Trio. Występ zespołu transmitowany będzie na żywo na fanpage’u Klubu Kontrast na Facebooku.


Eric Folly – wszechstronny wokalista z Francji, o pięknym aksamitnym głosie, którym oczarowuje słuchaczy w trakcie każdego występu. Wykonawca i interpretator francuskiej muzyki ery Edith Piaf, Charles’a Aznavoura, Yves Montand’a czy Joe Dassin’a. W repertuarze posiada nie tylko kompozycje francuskie, ale również standardy amerykańskiej muzyki jazzowej i latino. Doskonale odnajduje się w utworach Franka Sinatry, Nat „King” Cole’a, Niny Simone, Ray Charles’a, a także we współczesnych kompozycjach innych francuskich oraz amerykańskich wykonawców, jak m.in.: Stevie Wonder, Amy Winehouse, Michael Jackson, Henri Salvador, Ed Sheeran, Rhiann, Daft Punk, Jamie Cullum. Eric Folly posiada też bogaty repertuar złożony z własnych kompozycji, do których napisał muzykę i słowa. Jest nie tylko wokalistą, ale także aktorem i tancerzem. Brał udział w wielu produkcjach tanecznych i muzycznych we Francji i w Polsce. Współpracował m.in. z: Dodą, Tatianą Okupnik, Piotrem Polkiem czy Anną Jurksztowicz.

Artysta gościł już kilkakrotnie w Sochaczewskim Centrum Kultury, każdy jego koncert spotykał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności. W trakcie najbliższego koncertu, transmitowanego na żywo z Klubu Kontrast, usłyszymy znane i lubiane utwory francuskie, takie jak: „Les Feuilles Mortes” Josepha Cosmy, „Et Si Tu N’existais Pas” Pasquale’a Losito czy piosenki Jacques’a Plante.


Ericowi Folly na scenie towarzyszyć będą:

Jacek Prokopowicz – organista (Hammond), pianista, kompozytor. Współpracował m.in. z gitarzystą Jarosławem Śmietaną (koncerty), kontrabasistą Piotrem Rodowiczem, perkusistą Adamem Lewandowskim, harmonijkarzem Bartkiem Łęczyckim, Wojciechem Waglewskim (na płycie Hey Jimi, oraz we wspólnym koncercie w programie 3 Polskiego Radia emitowanym na żywo) i Indios Bravos (płyta Peace). W swoim dorobku artystycznym ma na koncie trasy koncertowe z bluesmanami: Kalif Wailin’ Walter, GG Amos, Alvon Johnson, Krissy Matthews, Noel Coutts, Chaz de Paolo, a także z Jennifer Batten (gitarzystka Michaela Jacksona) i Patsy Gamble (brytyjska saksofonistka smoothjazzowa). W 2012 roku otrzymał I miejsce w ankiecie forum „Okolice Bluesa” dla Najlepszego Klawiszowca 2011 roku oraz II miejsce w ankiecie kwartalnika „Twój Blues” na Najlepszego Klawiszowca roku 2012.


Piotr Rodowicz – ukończył Akademię Teologii Katolickiej w Warszawie w 1981 r., wydział instrumentalny w klasie kontrabasu w Berklee College Of Music w Bostonie w 1990 i Akademię Muzyczną w Katowicach na Wydziale Jazzowym w 2005 r . Zrobił doktorat w Akademii Muzycznej we Wrocławiu w 2015 r. W Bostonie współpracował m.in. z: Josh Redman, Bob Moses, Igor Butman, Skip Hadden, Walter Davis, Bob Winiker Big Band, Jeoff Kiesser, Brookline Symphony Orchestra.W Polsce grał z takimi muzykami jak: Tomasz Szukalski, Janusz Muniak, Kazimierz Jonkisz, Adam Kawończyk, Janusz Skowron, Włodek Pawlik, Krzysztof Herdzin, Maciej Strzelczyk, Tomasz Filipczak, Artur Dutkiewicz. W 1992 roku wspólnie z Henrykiem Majewskim założył Wydział Jazzu w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. F. Chopina w Warszawie i do dzisiaj jest tam wykładowcą. Od 2002 roku komponuje muzykę do filmów dokumentalnych dla TVP, m. in. seria pt. “Dziękujemy za Solidarność”.


Informacje na Facebooku —> TUTAJ


More