Przekaźniczek o Zakochanych

Cześć Dzieciaki i… Rodzice!

Ja wiem, że zawsze piszę do swoich kolegów i koleżanek, ale dziś postanowiłem napisać też do rodziców! Zdziwieni? A nie ma czemu! Otóż, mama zabrała mnie w czwartkowy wieczór 9 marca ze sobą na koncert  „Zakochani są wśród nas” do SCK przy ul. Chopina 101. Koncert, a właściwie spektakl muzyczny, przygotowało kilku fajnych instruktorów wraz ze swoimi podopiecznymi –  pan Piotr Milczarek (piosenki) i Damian Jaworski (wiesze i dialogi), Emila Zielińska i Monika Boruta-Sałacińska (scenografia).

Byłem zły, że znowu będę musiał – zamiast usiąść wreszcie z komputerem  w swoim pokoju, do którego wstęp moja siostra ma totalny zakaz – pójść i słuchać jakichś piosenek. I to o miłości, w dodatku!

Ależ było moje zdziwienie, gdy okazało się, że widownia jest pełna babć, mam, moich koleżanek i… kolegów! Przetarłem oczy ze zdziwienia raz i drugi, jednak nie była to fatamorgana. Moi koledzy, jeszcze na początku koncertu siedzieli grzecznie, słuchali piosenek w wykonaniu ich starszych kolegów. W trakcie koncertu jednak, gdy na scenie pojawiła się cała ferajna dzieci ubranych w czerwone serduszka i chłopcy mówili swoje prześmieszne dialogi, zaczęła się dopiero zabawa! Maluchy tańczyły w rytm piosenek o miłości pod sceną, dorośli gromkimi brawami nagradzali każdego wykonawcę to za śpiew, to za wiersz. A ja się wcale nie nudziłem, tylko razem ze wszystkimi świetnie bawiłem! Nuciłem nawet pod nosem, jak to mama mówi, znane szlagiery z lat 80. i 90.

I choć spektakl był (o zgrozo!) o miłości, to na szczęście pokazał prawdziwy świat damsko-męsko młodzieżowych rozterek i cóż, niech kobietom będzie, że z okazji Dnia Kobiet i dla Kobiet! Ciekawe tylko, czy dziewczyny pamiętają że 19 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Mężczyzny (IMD w skrócie)… przynajmniej w Afryce, Stanach Zjednoczonych, Australii i Irlandii. Może jest jednak mała szansa kochani przyjaciele i drodzy Tatusiowie i Dziadkowie, że w pewien listopadowy czwartek zorganizują koncert i dla nas, facetów – tu w Polsce. Hę?

Do zobaczenia w kolejny rodzinny czwartek teatralny w SCK przy ul. Chopina 101!

Wasz Przekaźniczek

Tekst: Anna Wolińska