Przekaźniczek o Wiosennych Spotkaniach Tanecznych

Hej Dzieciaczki!

Lubicie tańczyć? Ja tak! I nie mogłem odmówić sobie, no wprost nie mogłem, wycieczki do Sochaczewskiego Centrum Kultury przy ul. Chopina 101 na tegoroczne Wiosenne Spotkania Taneczne. Te spotkania, to oczywiście konkurs, na który zjechały się zespoły ze szkół i ośrodków kultury nie tylko z Sochaczewa, lecz także z miejscowości takich jak Mszczonów czy Płock.

Ależ była roztańczona zabawa! Był taniec biedronek, taniec z chustami, taniec misiów i kotów, taniec rodem z Hiszpanii i… rozkuwanie zimowych lodów – też oczywiście w formie tańca, co wszystkim tak się spodobało, że wypełniona po brzegi młodymi tancerzami kolorowa sala widowiskowa SCK śpiewała wraz ze swoimi instruktorami: „Mam tę moc, mam tę moc”! Aż wstyd się przyznać, że mi – chłopakowi jakby nie patrzył – ciarki po plecach przeszły. I to wcale nie ze strachu! Naelektryzowałem się tak pozytywną energią, że moja siostra nie mogła się do mnie dotykać do samego wieczora, bo ją prąd kopał, co wprowadziło mnie dodatkowo w iście radosny nastrój, no bo w końcu miałem chwilę spokoju.

To jednak nic, w porównaniu z choreografią, którą zaprezentowała grupa z Płocka. Otóż, moi drodzy, tyle Pippi w życiu nie widzieliście! Były wszędzie! Opanowały całą scenę i wszystkie miały długie pasiaste skarpetki oraz sterczące kitki i całe mnóstwo piegów. W głowie mi się zakręciło! Widziałem, o zgrozo same kopie mojej siostry i, jak to mama mówi, „dostałem palpitacji serca”. Zgodziłem się jednak z Jury konkursu – panią Celiną Osiecką (przewodnicząca komisji, instruktor, choreograf SCK), panią Lidią Kowalik (instruktor tańca SCK) oraz panem Piotrem Milczarkiem (instruktor wokalny SCK), że ten zespół był najlepszy, nawet jeśli Pippi się sklonowały, to moc miały. A jakże! Nawet konia podniosły do góry!

Łącznie na czele z Jury obejrzeliśmy 19 prezentacji tanecznych z Miejskiego Przedszkola nr 4, z Miejskiego Przedszkola nr 6, z Miejskiego Przedszkola nr 7 , z Niepublicznego Przedszkola ,,Świat Malucha’’, z Niepublicznego z Przedszkola Niepublicznego ,,Akademia Smyka’’, z Niepublicznego ,,Tęczowego Przedszkola’’, z Niepublicznego Przedszkola ,,Wesołe Tuptusie”, ze Szkoły Podstawowej nr 2, ze Szkoły Podstawowej nr 4, z Zespołu Szkół w Rybnie, z Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1, ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Płocku i z Mszczonowskiego Ośrodka Kultury. Uff, zapamiętałem chyba wszystkie.

Do rzeczy jednak. Jury podzieliło wszystkich na dwie kategorie i postanowiło przyznać:

– W kategorii od 3 do 6 lat: nagrodę I grupie ,,ROZTAŃCZONE SMYKI” z Przedszkola Niepublicznego ,,AKADEMIA SMYKA” w Sochaczewie,  nagrodę II grupie ,,MOTYLKI” z Zespołu Szkół w Rybnie,  nagrodę III grupie ,,ZUCHY” z Miejskiego Przedszkola nr 6 w Sochaczewie. W tej kategorii wyróżnienia otrzymała: grupa ,,MISIE” z Miejskiego Przedszkola nr 4 w Sochaczewie oraz grupa ,,BIEDRONKI” z Miejskiego Przedszkola nr 4 w Sochaczewie.

–  w kategorii od 7 do 10 lat: GRAND PRIX wspomnianemu już zespołowi ,,PLĄS” ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Płocku,  nagrodę I Studio Tańca ,,JAZZ” z Mszczonowskiego Ośrodka Kultury, nagrodę II grupie ,,RYBNO-KIDS”z Zespołu Szkół w Rybnie i nagrodę III grupie ,,WHITE & BLACK” ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Sochaczewie. W drugiej kategorii  wyróżniono także grupę ,,ROZTAŃCZONE PRYMUSY” z Niepublicznej Szkoły nr 1 ,,Akademia Prymusa” z Sochaczewa i grupie ,,RYBNO – JUNIOR” z Zespołu Szkół w Rybnie.

I tak moi mili, rytmicznym krokiem wróciłem z do domu, na pamiątkę niosąc w ręku kolorowy balonik. Balonik, jeden z wielu, bowiem cała sala była nimi przyozdobiona, co już przy konkursach SCK stało się mam nadzieję tradycją. Ciekawe, jakie niespodzianki organizatorzy wymyślą na kolejne konkursy – Piosenkę Insenizowaną i Mały Talent Sochaczewa, które już tuż, tuż, bo w maju!

Do zobaczenia

Wasz Przekaźniczek

Ułatwienia dostępu