Benefis Władysława Komendarka

W sobotni wieczór 24 listopada w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia mogliśmy słuchać muzyki elektronicznej na najwyższym światowym poziomie. Dzięki staraniom SCK z koncertem wystąpił Władek Komendarek.

Wieczór rozpoczął się od miłego akcentu. Po tym jak dyrektor Artur Komorowski przywitał licznie zebraną publiczność, na scenie pojawił się poseł Maciej Małecki, który w imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego wręczył artyście odznaczenie “Zasłużony dla Rozwoju Kultury Polskiej”. Jak się dowiedzieliśmy, zostało ono przyznane właśnie na wniosek Macieja Małeckiego.

Nie był to jedyny miły akcent przed rozpoczęciem koncertu. Nie zabrakło prezentów od władz miasta i organizatorów koncertu. Przewodniczący Rady Miejskiej Sylwester Kaczmarek przekazał gwieździe wieczoru list gratulacyjny.

Od tego momentu scena należała już tylko do artysty, który zaczarował publiczność, wydobywając ze swoich instrumentów niepowtarzalne dźwięki. Można było wysłuchać m.in. takich utworów, jak: Wędrówka dusz, Podziemne miasto, Promieniotwórczy trókąt, Hibernacja nr.1, czy 35 śmietnik atomowy. Na koncercie gościnnie wystąpił Bogo Zawierucha – Beat Box.

Sam koncert nie wyczerpywał przewidzianych na ten wieczór atrakcji. W Galerii ZeDeK każdy miał szansę porozmawiać chwilę z Artystą. Nie zabrakło też urodzinowego tortu (może trudno w to uwierzyć, ale Władysław Komendarek skończył niedawno 70 lat). Wielu ze zgromadzonych chciało wymienić z muzykiem chociaż kilka zdań. Nie brakowało też próśb o autografy.

Zwieńczeniem wieczoru był panel dyskusyjny z głównym bohaterem tego dnia. Poprowadzili go znajomi wykonawcy: Łukasz Szewczyk oraz Robert Niemira. Nie brakowało też pytań z sali, bo zgromadzeni byli ciekawi wszystkiego: od sposobów doboru sprzętu muzycznego po sceniczny image Artysty.

Sebastian Stępień, Ziemia Sochaczewska

 

 

Fot. Sebastian Stępień, Grzegorz Komendarek i Gamid Ibadullayev.

Fot. Śmietański Marek

More