Mały Konkurs Recytatorski

W poniedziałek 1 kwietnia w Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie odbył się 39 Mały Konkurs Recytatorski. Był to pierwszy etap konkursu, poprzedzający Finał 42. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka, który odbędzie się w połowie kwietnia w Warszawie.

Mały Konkurs Recytatorski skierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy kategorie:

  1. klasy 0 – III (od 6-ciu lat)
  2. klasy IV – VI
  3. klasy VII – VIII i klasy gimnazjalne


W kategorii pierwszej (kl. 0-III) nagrodę zdobyła JAGODA KOCHAŃSKA ze  Szkoły Podstawowej Nr 7 w Sochaczewie, która zaprezentowała wiersz A. Mickiewicza “Komar i niewielkie licho”.

Wyróżnienia:

  • Maja Kozłowska ze Szkoły Podstawowej Nr 7 w Sochaczewie
  • Anna Zydlewska z Niepublicznego Przedszkola Diecezji Łowickiej im.Świętych Aniołów Stróżów w Sochaczewie
  • Jakub Bajnerman ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w SochaczewieW kategorii drugiej (kl.IV-VI) nagrodę zdobyła AMELIA TOMASZEWSKA ze Szkoły Podstawowej im. M.J.Piłsudskiego w Iłowie, która zaprezentowała “Dialog z pluskwą” L.J.Kerna.

Wyróżnienia:

  • Lena Kopowicz ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Sochaczewie
  • Julian Kochański ze Szkoły Podstawowej Nr 7 w SochaczewieW kategorii trzeciej (kl.VII-VIII i gimnazja) nagrodę zdobyła AGATA MIKOŁAJCZYK ze Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy AK Cichociemnych w Brzozowie Starym, która zaprezentowała wiersz “Miłość szczęśliwa” Wisławy Szymborskiej.


Wyróżnienie:

Maria Fornalska z Gimnazjum Powiatowego w SochaczewieZwycięzcy poszczególnych kategorii wezmą udział w Finale 42. Konkursu Recytatorskiego
Warszawska Syrenka, który odbędzie się w dniach 13 i 14 kwietnia 2019r. w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie.


Fot. Iza Strzelecka

More

Ułatwienia dostępu