Premiera etiudy – Kiedyś deszcz był inny

W sobotę 13 kwietnia w Klubie Kontrast w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 odbył się premierowy pokaz etiudy filmowej zatytułowanej „Kiedyś deszcz był inny” autorstwa Gamida Ibadullayeva – artysty współpracującego z SCK. Etiuda powstała przy współudziale uczestników zajęć w Pracowni Eksperymentów Audiowizualnych, prowadzonej przez G. Ibadullayeva.

„Kiedyś deszcz był inny” to intuicyjny film o dokonywaniu życiowych wyborów. Przedstawia historię skrzypaczki, która stoi u progu wyboru własnej drogi. Jest to metaforyczna podróż pozwalająca wniknąć w głąb samego siebie. Główną rolę zagrała Dominika Piotrowska – aktorka zespołu teatralnego „Rezonans Myśli” i charakteryzatorka, pracująca m.in. w Teatrze Syrena w Warszawie.

Przed pokazem filmu, w Galerii ZeDeK odbyła się prezentacja zdjęć z planu autorstwa Tomasz Ertmana oraz fotografii z wybranymi stylizacjami i makijażami autorstwa D. Piotrowskiej (odtwórczyni głównej roli w filmie).


Fot. Iza Strzelecka, Sebastian StępieńTuż po projekcji, w Klubie Kontrast odbędzie się kolejny Filmowy Jam Session – pokaz filmu niemego z muzyką na żywo. Zaprezentowana zostanie kolejna część przygód Fantomasa pt. “Juve kontra Fantomas”. Zapraszamy.
More

Ułatwienia dostępu