Podaj Dalej/Taniec – Teatr Maska w Warszawie

Sochaczewska młodzież z Teatru Maska, działającego w Sochaczewskim Centrum Kultury, od pięciu lat bierze czynny udział w projekcie PODAJ DALEJ we współpracy ze Stowarzyszenie Sztuka Nowa. W tym roku projekt “Podaj Dalej”, odbył się pod hasłem TANIEC i prowadzony był przez Dawid Żakowski (SCK), Agata Życzkowska (Hoteloko Movmentmakers) oraz Ewelina Sobieraj – tancerkę i choreografkę pochodzącą z Sochaczewa.

Trzy grupy młodzieżowe – jedna z Sochaczewa i dwie z Warszawy, pod okiem doświadczonych artystów pracowały nad wspólnym spektaklem, który zaprezentowany został 30 maja o godz. 19.00 w Mazowiecki Instytut Kultury ul. Elektoralna 12 w Warszawie w ramach projektu Centrum Sztuki Tańca w Warszawie. Głównym punktem spektaklu był taniec oraz różnorodne techniki ekspresji cielesnej i ruchowej w odniesieniu do literatury, popkultury i cyberartu.

Partnerami w projekcie są SCK, Stowarzyszenie Sztuka Nowa, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’, Centrum Lubelska 30/32.Fot. Iza StrzeleckaSpotkania młodzieży odbywały się w Sochaczewie i w Warszawie, co stanowi dodatkowy element wymiany kultury środowiskowej i pokazało elementy lokalne, wpływające na kształtowanie się wewnętrznej osobistej ekspresji młodych artystów. Prace odbywały się na wielu płaszczyznach, dramaturgicznej i koncepcyjnej, we współpracy z reżyserem Dawidem Żakowskim oraz pod okiem choreografki Eweliny Sobieraj.

Projekt PODAJ DALEJ / TANIEC miał swój finał 30 maja w Centrum Sztuki Tańca w Warszawie ul. Elektoralna 12 (Mazowiecki Instytut Kultury), gdzie młodzi aktorzy z Sochaczewa dzielili się doświadczeniem i technikami z młodymi tancerzami z Warszawy Hoteloko Movement, który prowadzi Agata Życzkowska.

Niżej prezentujemy fotorelację z prób, które odbywają się w Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie.


Fot. Iza Strzelecka

More