Insta Show – spektakl dla młodzieży

W Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie w niedzielę 2 czerwca odbył się spektakl “INSTA SHOW” Kolektywu Hoteloko movement makers, w koncepcji i choreografii Magdaleny Przybysz oraz w reżyserii i dramaturgii Agaty Życzkowskiej. Sztuka została wystawiona w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca Scena dla tańca 2019. W spektaklu wzięli udział młodzi tancerze i performerzy, wybrani do projektu w drodze castingu. Instagram byt pretekstem do opowiedzenia o młodym pokoleniu poprzez ruch i story telling.

Twórczynie projektu zachęciły młodych performerów do tego, aby swoim głosem opowiedzieli o tożsamości nastolatków. Punktem wyjścia do rozmów i poszukiwań materiału ruchowego w tej sztuce jest temat treści zamieszczanych przez młodzież na jednym z internetowych narzędzi społecznościowych – Instagramie – niezwykle popularnym medium wśród młodego pokolenia.

Esencją tego projektu jest to, że Magdalena Przybysz i Agata Życzkowska zrealizowały performans dla młodzieży i dorosłych, w którym dały wypowiedzieć się młodym performerom. W ten sposób chciały wydobyć autentyczność i artystyczną szczerość przekazu, co przy pomocy uzdolnionej młodzieży udało im się osiągnąć.


“INSTA SHOW”
HOTELOKO movement makers
Magdalena Przybysz/Agata Życzkowska


Fot. Iza Strzelecka


Koncepcja i choreografia: Magdalena Przybysz
Reżyseria i dramaturgia: Agata Życzkowska
Wykonanie: Zuzanna Gałka, Kseniia Gluskina, Jakub Hardecki, Oliwier Kasica, Malwina Polańska, Hanna Snochowska, Karina Szutko
Produkcja: Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers
Koprodukcja: Centrum Sztuki Tańca w Warszawie
Partnerzy: Sochaczewskie Centrum Kultury, Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, PROM Kultury Saska Kępa
Spektakl powstał dzięki współfinansowaniu m.st. Warszawa

More

Ułatwienia dostępu