MFT Unity – spektakle tańca współczesnego

Międzynarodowy Festiwal Teatralny i Taneczny „Unity” to projekt społeczno‐artystyczny oparty na potencjale lokalnych środowisk miasta Sochaczew i jego okolic (Sochaczewskie Centrum Kultury, Teatr Maska, Zespół taneczny Abstrakt, Orkiestra Kameralna Camerata Mazovia, Pracownia Eksperymentów Audiowizualnych), jak również na wymianie i współpracy międzynarodowej z partnerami z Czech (Cooltour, Ostrava), Słowacji (PST – Contemporary Dance Space, Kosice) i Węgier (Ziggurat, Budapeszt). Przewiduje szereg wydarzeń́ artystycznych i społecznych realizowanych na terenie Miasta Sochaczew i w Sochaczewskim Centrum Kultury w sierpniu 2019 roku.


W ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego “Unity” 26 sierpnia w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 zaprezentowane zostały dwa spektakle tańca współczesnego w reżyserii Eweliny Sobieraj: “2 brown to be polish” i “Cappucino”.


“2 brown to be Polish”

Choreografia: Magdalena Agata Wójcik i Ewelina Sobieraj

Spektakl oparty na solowym tańcu Magdaleny Agaty Wójcik zachwycał każdą minutą jej obecności na scenie. Poruszał temat przynależności kulturowej, a ta, jak się okazało, niesie ze sobą całe spektrum emocji. Od złości i poczucia niesprawiedliwości, przez bunt, aż po smutek pełen refleksji. Była to półgodzinna podróż przez świat pełen stereotypów i uprzedzeń, odnoszących się do odmiennej narodowości bohaterki spektaklu, która tańcem wyraziła swój sprzeciw wobec rasizmu.


Fot. Iza Strzelecka

“Cappuccino” / work in progress

Wykonanie, reżyseria i choreografia: Magdalena Agata Wójcik i Ewelina Sobieraj

“Czarna, gorąca kawa i zimne białe mleko. Dwa przeciwległe bieguny, tworzące razem jedną, wspólną, pyszną całość. Przyjaźń jest wymagająca. Nie jest łatwa kiedy jest się blisko i jest równie trudna na odległość. Każda relacja wymaga pracy, odpowiedniej temperatury, czasu oraz ciśnienia. Przemielania i spieniania”


Fot. Iza StrzeleckaMore

Ułatwienia dostępu