Koncert bluesowy zespołu Forsal

Za nami pierwszy klubowy koncert w nowym sezonie artystycznym 2019/2020, na którym goście “Kontrastu” usłyszeli solidną dawkę bluesowego (i nie tylko) brzmienia w wykonaniu zespołu Forsal. Jest to istniejący od sześciu lat zespół bluesowy, ale przede wszystkim grupa przyjaciół, którzy za misję obrali sobie granie ambitnej, okraszonej dużą dawką improwizacji, muzyki. Blues w wykonaniu Forsalu okazał się unikatowy.

Klasyczny blues zasadniczo opiera się na trzech podstawowych akordach, ale otwarty jest na nieograniczone możliwości interpretacyjne i improwizacyjne. Zespół Forsal możliwości te potrafi doskonale wykorzystać. Przekonali się o tym goście Klubu Kontrast, którzy w miniony sobotni wieczór postawili na muzykę w Sochaczewskim Centrum Kultury. Muzyka Forsalu w wielu utworach miała zabarwienie rockowe, momentami nawet jazzowe. Zachwycająco brzmiała harmonijka ustna, na której grał frontmen Jakub Konieczko. “Kontrastowicze” gorąco oklaskiwali poszczególne solówki muzyków, a było ich kilka. Każdy miał „swój” moment na scenie i potrafił go odpowiednio wykorzystać. Muzyka uzupełniona została ciekawymi tekstami lidera zespołu, który swoją swobodą sceniczną już po pierwszym utworze zjednał sobie publiczność. Wykonawcy zagrali głównie swoje autorskie kompozycje, ale goście Klubu Kontrast usłyszeli również kilka bluesowych standardów np. “Woke up ine the morning” czy “My baby left me”. Koncert Forsalu to udane rozpoczęcie nowego sezonu klubowych koncertów w “Kontraście”, na kolejne już teraz zapraszamy do SCK przy ul. 15 Sierpnia 83.

Zespół Forsal wystąpił w składzie: Jakub Konieczko – śpiew, harmonijka ustna, Adrian Lewandowski – gitara elektryczna, Dariusz Drążkiewicz- instrumenty klawiszowe, Wojciech Pachuta – gitara basowa i Damian Smoliński – perkusja.


Tekst i foto: Iza StrzeleckaMore