“Darklena” kolektywu Hoteloko

19 listopada w Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie zaprezentowany został spektakl „Darklena” w wykonaniu kolektywu HOTELOKO (koprodukcji z Centrum Sztuki Tańca w Warszawie). Był to pokaz dla uczniów sochaczewskich szkół w ramach projektu “Młodzi kulturożercy”.


„Darklena” porusza temat tolerancji i edukacji młodych ludzi w XXI wieku. Przedstawia historię chłopaka, który lubi gry komputerowe, ale lubi też tańczyć. Twórcy – aktorka i reżyserka Agata Życzkowska oraz choreograf Wojciech Grudziński, stworzyli słowno-ruchowy kolaż, w którym tytułowa Darklena odbija się w różnych postaciach.


„W tym spektaklu kluczowy jest temat tolerancji. Jestem zdania, że dzięki akceptacji różnorodności, mamy szansę na rozwój społeczeństwa. To czas, aby mówić o tym do młodych w sposób autentyczny i szczery, ale poprzez sztukę z elementami gry i dyskusji – mówi Agata Życzkowska, reżyserka “Darkleny”.

W przedstawieniu połączony został taniec współczesny, performans, nietuzinkowa choreografia i video, tworząc innowacyjny przekaz, skłaniający do głębszych przemyśleń. Pokazany został barwny, pędzący w szybkim tempie świat, do którego przywykliśmy korzystając chociażby ze smartfonów. Ważnym elementem spektaklu była interakcja z publicznością, która pojawiając się na scenie u boku aktorów, współtworzyła przedstawienie.


Tekst i foto: Iza Strzelecka


Szersza fotorelacja ze spektaklu dostępna TUTAJ
Produkcja: Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’/HOTELOKO movement makers

Koprodukcja: Prom Kultury Saska Kępa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie
Partnerzy: Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie, Sochaczewskie Centrum Kultury, Mazowiecki Instytut Kultury

Spektakl powstał dzięki współfinansowaniu m.st. Warszawa Premiera: 4.06.2018 / Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Spektakl współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach Programu Scena dla tańca 2019

www.centrumsztukitanca.eu

www.fundacjarozwojuteatru.pl

www.facebook.com/Hoteloko

More