Muzycznych wspomnień czar z zespołem “Hots”

W sobotę 23 maja, w ramach cyklu “Muzycznych wspomnień czar”, na profilu Klubu Kontrast na Facebooku zaprezentowany został fragment koncertu zespołu HoTS, który wystąpił w “Kontraście” w styczniu 2017 roku.


Kwintet HoTS od początku swojego istnienia poszukuje własnego głosu i wypracowuje oryginalne brzmienie, nawiązujące do europejskiej tradycji nowoczesnego jazzu. Zespół jest owocem przyjaźni i wspólnej artystycznej wyobraźni pięciu muzyków, którzy pochodzą z różnych środowisk artystycznych – jazzu, muzyki klasycznej, rozrywkowej i improwizowanej. Te różne gatunki spotykają się i przeplatają w ich wspólnej muzyce.

Unikalny styl kwintetu został zauważony przez krytyków muzycznych i doceniony przez międzynarodową publiczność. Autorska muzyka HoTS jest energiczna, wyrazista i pełna emocji, a zespół potrafi budować dramaturgię i niezapomniany klimat na scenie. Zespół wykonuje autorskie kompozycje lidera zespołu – Mikołaja Poncyljusza. Obdarzone żywiołową sugestywnością kompozycje są znakiem rozpoznawczym zespołu.

HoTS wydaje się być mocno wtopiony w historię jazzu, jednocześnie jednak jest uderzająco współczesny. Ich aranżacyjna inwencja czerpie z dokonań najlepszych współczesnych europejskich jazzmanów, muzyki improwizowanej, ale nie w mniejszym stopniu z dzisiejszej praktyki wykonawców, tworzących w mocno zurbanizowanej przestrzeni współczesnych miast. Nieustanne skomplikowanie jazzowych figur rytmicznych w połączeniu z wielką precyzją instrumentalistów, niezwykle przemyślanymi aranżacjami oraz kompozycjami sprawiają, że uwalniają one w słuchaczu głębokie emocje i prowokują do refleksji.


Skład zespołu:

Mikołaj Poncyljusz – gitara
Radosław Nowak – trąbka
Bartosz Tkacz – saksofon tenorowy
Adam Prokopowicz – kontrabas
Maciej Wojcieszuk – perkusja


Koncert został zarejestrowany w Klubie Kontrast w styczniu 2017 roku.
Video: Gamid Ibadullayev

More

Ułatwienia dostępu