Leszek Wypych Trio – koncert post live

W sobotę 27 czerwca na kanale Klubu Kontrast na YouTube udostępniony został ostatni przedwakacyjny koncert w konwencji post live. Tym razem mogliśmy posłuchać zespołu Leszek Wypych Trio w składzie: Leszek Wypych – gitara elektryczna/akustyczna, Damian Szajkowski “Szaman” – perkusja, Piotr Pawęska – gitara basowa.


Leszek Wypych Trio to zespół instrumentalny obracający się w różnych gatunkach muzycznych takich jak rock, blues, country, pop czy jazz. Jest to autorski projekt Leszka Wypycha, który jest absolwentem Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu. Artysta jest muzykiem sesyjnym i studyjnym. Od kilkunastu lat współpracuje z agencjami muzycznymi, koncertując w całym kraju z różnymi projektami. Ogromna muzyczna wyobraźnia pozwala mu tworzyć i grać z wieloma zespołami. Często występuje jako akompaniator. Dodatkowo tworzy i nagrywa muzykę do filmów i spotów TV. Leszek Wypych udziela również lekcji nauki gry na gitarze, również metodą e-korepetycji, dzieląc się ze swoimi uczniami poznanymi tajnikami i pasją do grania.  W trio towarzyszą mu przyjaciele, z którymi współpracuje w różnych innych projektach.

Damian Szajkowski – perkusista “Szaman”, który zaczął grać już w wieku 10 lat. Ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach oraz Szkołę Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Prowadzi zajęcia indywidualne gry na perkusji oraz warsztaty muzyczne. Współpracował z takimi artystami i zespołami jak: Filharmonia Dowcipu, Kayah, Danuta Błażejczyk, Sound’n”Grace, Krzesimir Dębski, K.A.S.A., aktorzy Teatru Komedia w Warszawie, Janusz ,,Yanina” Iwański, Marek Piekarczyk, Aleksandra Szwed czy Orkiestra Filharmonii Lwowskiej.

Piotr Pawęska – basista, muzyk koncertowy i studyjny. Współpracował z wieloma zespołami i muzykami, m.in. Markiem Kościkiewiczem, Stereo Project, Pako Sarr, Vino oraz Violą Brzezińska. Obecnie gra na stałe z wokalistą Grzegorzem Wilkiem, chórem Gospel Rain, popowo-elektroniczną formacją Superecho oraz coverowymi składami Dancing Pills i Nocny Koncert. Fan syntezatorów i brzmień rodem z lat 80-tych.*Koncert został zrealizowany w Klubie Kontrast w Sochaczewskim Centrum Kultury 26 maja br.


Koncepcja artystyczna projektu: Sochaczewskie Centrum Kultury Koordynacja projektu: Magdalena Franaszek-Niewiadomska, Gamid Ibadullayev

Realizacja dźwięku: Mateusz Śliwiński

Realizacja video i reżyseria: Gamid Ibadullayev

Fot. Iza Strzelecka

More