„Wewnętrzny ogród” – wystawa Anny Merskiej-Mitan

W piątek 23 października w Sochaczewskim Centrum Kultury w Galerii ZeDeK dostępna była dla zwiedzających autorska wystawa Anny Merskiej-Mitan pt. „Wewnętrzny ogród“.


Anna Merska-Mitan mieszka w Grójcu, lubi zapach bergamotki i czarny humor. Jest instruktorką arteterapii. Uzyskała dyplom z malarstwa w pracowni prof. S.Z. Kamieńskiego. Miała kilkanaście wystaw indywidualnych i brała udział w ponad 70 wystawach zbiorowych m.in. w Austrii, Japonii (ART/X/TOYAMA), Korei Południowej, Meksyku, Turcji (II Istanbul Triennale) oraz licznych plenerach malarskich w Polsce i za granicą.


„Obrazy Anny pokazują, jak niewyczerpanym źródłem bodźców malarskich jest natura z jej bogactwem zjawisk i struktur w swojej egzystencji i ciągłej zmienności. (…) Malarka oddaje barwną tkankę otaczającego świata, porzucając jego opisywanie. Wypowiada się za pomocą sugestywnych, działających na wyobraźnię form…” – Ela Malka


„ …Efekty iluzji głębi i przestrzeni są wyeksponowane, mogą one wywołać różne skojarzenia u obserwatorów zanim jeszcze zostaną oni poinformowani o rzeczywistej zawartości dzieł prezentujących wewnętrzną mapę duszy artystki…” – Mario Berdič Codella


„Anna maluje tak, jakby chciała swym wewnętrznym pięknem ozdobić tron Matki Natury. Jej obrazy smakują jak owoce granatu, pachną jak łany zboża, lasy i wulkany. Można w nich dostrzec czyste źródła oraz wyczytać z nich dziką, nieokreśloną moc żywiołów w czystej formie, wyłaniających radość życia z chaosu.” – Emil Głuch


Sama artystka tak opowiada o swoich obrazach: ”Moje malarstwo to szukanie harmonii, subtelnie przenikające się przestrzenie pełne kształtów, kolorów, wibracji i iluzji akustycznych”.


Więcej informacji na temat twórczości Anny Merskiej-Mitan na stronie internetowej artystki pod adresem: www.admerska.pl


UWAGA!

Wejścia do galerii planowane są co pół godziny: (godz. 16.00, 16.30, 17.00, 17.30, 18.00 i 18.30). Maksymalna ilość osób w jednej grupie: 9.

Osoby zwiedzające ekspozycję zobowiązane są do zakrycia ust i nosa (maseczki, przyłbice) oraz dezynfekcji rąk przy wejściu do budynku.


Informacje na Facebooku —> TUTAJ


More

Ułatwienia dostępu