Malujące Ewy – wernisaż wystawy “Życie jest piękne”

4 marca w Galerii Trakt w Sochaczewskim Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy malarstwa ,,Życie jest piękne” z cyklu Malujące Ewy. To XIII edycja największej na naszym terenie wystawy malarstwa, na której prezentowana jest twórczość pań z terenu miasta i powiatu sochaczewskiego. W tym roku swoje prace zaprezentowały: Anna Matusiak, Danuta Sawa, Katarzyna Kwiatkowska, Jolanta Małczak, Katarzyna Kwiatkowska, Beata Skrzypczyk-Pękała, Barbara Jachimowicz, Grażyna Gatys, Anna Sobierajska, Wanda Barwińska, Elżbieta Duńska, Ewelina Wasilewska, Blanka Krzemińska oraz Bożena Kalkowska.


Wystawę otworzyła Marta Wasilewska – kierownik sekcji Twórczości Przestrzennej i Sztuk Pięknych Sochaczewskiego Centrum Kultury. W związku z obowiązującym reżimem sanitarnym wernisaż odbył się w obecności samych artystek. Każda z pań otrzymała artystyczny upominek wykonany w nowej pracowni Sochaczewskiego Centrum Kultury – CNC Art oraz pamiątkowy dyplom. Miłym akcentem wernisażu był wiersz, który specjalnie na tę okoliczność napisała i odczytała jedna z artystek – Jolanta Małczak. Spotkanie przebiegło w sympatycznej, życzliwej atmosferze. Dla pań biorących udział w wystawie była to pierwsza, po długiej przerwie, okazja do spotkania się na żywo i niespiesznych rozmów w artystycznym gronie. Zgodnie stwierdziły, że bardzo im tego brakowało i cieszą się, że w końcu była taka możliwość. Po wernisażu wszystkie “malujące Ewy” zaproszone zostały na seans filmowy w ramach Kina dla Kobiet, gdzie mogły kontynuować ten miły wieczór.


Wystawa “Życie jest piękne” dostępna jest dla zwiedzających w Galerii TRAKT w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. Chopina 101, do 9 kwietnia (w dni powszednie w godz. 8.00-20.00, w weekendy w godz. 15.00-20.00).

Zapraszamy!


Foto: Iza Strzelecka


More