Spotkanie ze sztuką – Studium o perspektywie

Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza na drugą odsłonę cyklu “Spotkanie ze sztuką”, która odbędzie się 14 marca o godz. 19.00 na profilu SCK na Facebooku i na kanale YouTube SCK life. Tym razem przybliżymy świat sztuk pięknych. Studium o perspektywie w malarstwie przedstawi artysta Marcin Sutryk.


Marcin Sutryk – studiował na Wydziale Humanistycznym Akademii Podlaskiej w Siedlcach na kierunku pedagogiczno-artystycznym. W 2003 roku otrzymał magisterium i dyplom w pracowni grafiki Haliny Cholewki pracowni malarstwa Mikołaja Bieługi. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Od 2000 roku prezentował swoje prace malarskie i rysunkowe na kilku wystawach m.in. w Muzeum Regionalnym w Siedlcach, w Galerii Akademickiej Akademii Podlaskiej w Siedlcach oraz w Kościele św. Zygmunta na Bielanach w Warszawie. Obok malarstwa zajmuje się fotografią oraz teorią sztuki, jest doktorantem w Zakładzie Estetyki na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadzi zajęcia z fotografii w Wyższej Szkole Promocji oraz w CKK Profesja w Warszawie.


“Spotkania ze sztuką” to autorski projekt Sochaczewskiego Centrum Kultury. Pomysłodawcą cyklu jest dyrektor Artur Komorowski.
More
Wirtualny spacer Galerią ZeDeK
Zapraszamy do odbycia wirtualnego zwiedzania Galerii ZeDeK. Część z prezentowanych obrazów można zakupić online.
We respect your privacy. Your information is safe and will never be shared.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup