Koncert zespołu Jah Trio

Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza w sobotę 24 kwietnia o godz. 19.00 do Klubu Kontrast na koncert zespołu JAH Trio. Jest to akustyczne trio jazzowe, powstałe w 2014 roku. Zespół, w swojej twórczości wykorzystuje elementy muzyki swingowej, groove’u oraz szeroko pojętej improwizacji. Materiał muzyczny prezentowany na koncertach jest różnorodny, bogaty w przestrzeń i kolory. JAH Trio wykona autorskie kompozycje lidera oraz własne interpretacje standardów jazzowych.


Skład zespołu:

Jan Jarecki – pianista jazzowy, kompozytor i aranżer. Student Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. Włodzimierza Nahornego i dra Sławka Jaskułke. Związany z trójmiejską sceną jazzową. Lider JAH Trio, sideman w wielu zespołach w Trójmieście m.in: Maja Biesek Quartet, Paulina Porszke Septet, Mietek Big Band, Loveina i wielu innych. Oprócz tego pianista teatralny i kompozytor muzyki do spektakli. Współpracuje z Big Bandem aMuz oraz Jan Konop Big Band. Miał okazję występować pod batutą prof. Leszka Kułakowskiego, dr Aleksandry Tomaszewskiej, Szymona Sutora i innych.


Michał Aftyka – kontrabasista, absolwent Wydziału Jazzu ZPSM im. F. Chopina w Warszawie, w klasie kontrabasu Andrzeja Święsa. Współpracował m.in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Jackiem Namysłowskim, Mateuszem Smoczyńskim, Tomaszem Wendtem i Łukaszem Ojdaną. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współtworzy wiele projektów związanych z warszawskim i łódzkim środowiskiem jazzowym. Obecnie student Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, w klasie kontrabasu jazzowego Michała Barańskiego.


Marcin Sojka – perkusista i producent, absolwent Wydziału Jazzu
Bednarskiej w klasie Krzysztofa Gradziuka. Na co dzień porusza się w różnych światach muzycznych. Z Janem Jareckim i Michałem Aftyką współtworzy trio grające kompozycje pianisty (JAH Trio). Jest współzałożycielem eklektycznej formacji Tropical Soliders in Paradise. Grupa wydała w 2018 roku mini album dla wytwórni Dreamland Syndicate Records, a w roku 2020 drugi album dla wytwórni Coastline Northern Cuts. Razem z przyjaciółmi z dzieciństwa współtworzył jako producent hiphopową formację BŁG Skład. Obecnie student perkusji jazzowej na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Osiągnięcia zespołu:
Wyróżnienie dla JAH Trio na VI Blue Note Poznań Competition 2019

Indywidualna nagroda dla najlepszego basisty na RCK PRO JAZZ w Kołobrzegu z JAH Trio (M. Aftyka)

Indywidualna nagroda za prezentowane kompozycje na RCK PRO JAZZ w Kołobrzegu z JAH Trio (J. Jarecki)

Finaliści Bucharest International Competition 2020

Finaliści konkursu Jazz Juniors 2020: współpraca z Jazz Po Polsku oraz występ specjalny na Nisville Jazz Festival 2021 w Serbii


Licząc, że koncert będzie mógł się odbyć z udziałem publiczności, uruchamiamy listę zapisów. W związku z obowiązującym reżimem sanitarnym, dla gości przewidziana jest ograniczona ilość miejsc. Zainteresowanych prosimy o rezerwacje telefoniczne w impresariacie Sochaczewskiego Centrum Kultury pod nr (46) 863-07-68.

Wstęp 20 zł.


W przypadku braku możliwości udziału publiczności w koncercie, występ zespołu transmitowany będzie online na fanapge’u Klubu Kontrast na Facebooku.


Informacje na Facebooku —> TUTAJ


More