Zlot FOLK – Wojewódzki Konkurs Piosenki Ludowej

Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w Konkursie Piosenki Ludowej “Zlot FOLK”. Konkurs odbędzie się w formule online. Warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie nagranego utworu – może to być piosenka, pieśń lub przyśpiewka ludowa. Utwory muszą być zakorzenione w polskiej tradycji ludowej. Konkurs jest przeznaczony dla solistów z województwa mazowieckiego.


Uczestnicy konkursu oceniani będą w pięciu kategoriach wiekowych:

Kat.1 – przedszkola i klasy „0”

Kat.2 – szkoły podstawowe, klasy 1-3

Kat.3 – szkoły podstawowe, klasy 4-6

Kat.4 – szkoły podstawowe, klasy 7-8

Kat.5 – szkoły ponadpodstawowe


Jury konkursu będzie brało pod uwagę następujące kryteria oceny:

-zakorzenienie utworu w polskiej tradycji ludowej

-muzykalność

-dykcja

-wyczucie stylu

-wyczucie rytmu

-sposób przekazania tekstu i emocji

-wizerunek sceniczny

-ogólne wrażenie artystyczne


Spośród solistów uczestniczących w konkursie Jury wyłoni laureatów pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca w każdej kategorii wiekowej. Laureaci otrzymają nagrody, statuetki i dyplomy.


Zgłoszenie w postaci linku do nagrania na youtube.pl (plik niepubliczny) oraz kartę zgłoszenia i klauzulę RODO, należy wysłać drogą mailową na adres: zlotfolk.sck@gmail.com, w terminie do dnia 23.05.2021 r. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 31 maja br. o godz. 12.00 na stronie internetowej sck.sochaczew.pl oraz profilu SCK i Folklorek na Facebooku.


W przyszłym roku ZLOT FOLK trwać będzie trzy dni. W konkursie prezentować będzie można śpiew ludowy, tańce, zabawy oraz muzykę na żywo. Odbędą się warsztaty z tańca, śpiewu, krawiectwa, rękodzieła czy wiedzy ludowej. Będą mogli w nich uczestniczyć wszyscy, którzy zgłosili się do udziału w ZLOT FOLK. Trzeciego dnia odbędzie się piknik, podczas którego zajrzeć będzie można na stoiska z rękodziełem artystycznym, folklorystycznym, pojawią się też animatorzy dla dzieci.Koordynatorkami konkursu są Katarzyna Proch i Kinga Przybylska – instruktorki Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu Pieśni i Tańca „Folklorek”.More

Ułatwienia dostępu