Koncert zespołu VODA

Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza w sobotę 29 maja o godz. 19.00 do Klubu Kontrast na koncert zespołu Voda. To pierwszy po dłuższej przerwie koncert, który odbędzie się z udziałem publiczności.


Voda to trio założone w 2014 roku przez Radka Kopcia i Łukasza Piekarniaka. Zespół kojarzony z muzyką rockową zaskoczył słuchaczy debiutem płytowym w 2015, na którym znalazły się kompozycje rozbudowane, ambitne (np. kwartet smyczkowy zahaczający o nowoczesną muzykę klasyczną), a zarazem bezkompromisowe i energetyczne, ukazujące kierunek artystyczny, w jakim zespół podąża. Swą mocną pozycję na rynku zespół potwierdził wydaną w 2019 roku drugą płytą Amphibia, na której znalazły się często kompozycje tworzone podczas licznych tras koncertowych (Voda zagrała na ponad 300 koncertach w całym kraju, Słowacji, Czechach, Niemczech, Litwie i Wielkiej Brytanii. Ten album otworzył drogę medialną (był prezentowany praktycznie we wszystkich stacjach radiowych, co jest ewenementem przy tak ambitnej muzyce). W czasach pandemii zespół również nie dał za wygraną i postanowił zagrać, a potem wydać dla swoich fanów koncert w krakowskim Dworku Białoprądnickim, podczas którego muzycy Vody grają również na fortepianie i kontrabasie. Koncert ukazał się jako podwójna płyta Parallaxis pod koniec 2020 roku. W ostatnim czasie Voda pracuje nad czwartą płytą, w dalszym ciągu angażując się w jakość artystyczną przy wierności rozimprowizowanej muzyce rockowej, która stanowi bazę poszukiwań artystycznych tria.


“Ognista to Voda. Krakowscy debiutanci realizują klasyczną formę power tria czerpiąc zarówno z hardrockowej jak i progresywnej tradycji lat 70. Dają czadu, ale i nie stronią od ambitnego kombinowania. Umiejętnie łączą zbudowane na bluesowym fundamencie granie z rytmicznymi łamańcami, rozbudowanymi partiami instrumentalnymi, kompozycyjnymi niespodziankami i wielowątkowym prowadzeniem muzycznej narracji.”
– Marek Świrkowicz, Teraz Rock, luty 2016


Skład zespołu:

Radek Kopeć – gitara, śpiew 

Marek Balcerzak – gitara basowa, śpiew

Łukasz Piekarniak – perkusja, śpiew


Radek Kopeć – leader, gitarzysta i wokalista, karierę rozpoczynał jako nastolatek w zespole COLT (album From the Fridge 2002). Współpracował z brytyjskim Pandamonium, Free Again czy Divine Intervention czy Krzesimirem Dębskim. Współtworzył albumy Yearning i Traces Magdy Bożyk, z której zespołem występuje niezmiennie od 2013 roku.


Marek Balcerzak – urodzony w Kaliszu gitarzysta legendarnego zespołu DZIKIE WĘŻE. Po kilku latach grania odkrył w sobie słabość do gitary basowej, z którą romansuje do dziś. Pasjonat klasyki rocka lat 70 i 80. Poszukiwacz nowych brzmień i ciekawych kompozycji.


Łukasz Piekarniak – współzałożyciel Vody, perkusista, również gitarzysta. Miłość do muzyki zaszczepił mu jego Ojciec i starszy brat. W domu była zawsze dobra muzyka. Jako 14.latek rozpoczął naukę gry na gitarze, ale gdzieś głęboko zawsze chciał być perkusistą.


WSTĘP: 20 zł

Obowiązują rezerwacje telefoniczne pod nr (46) 863-07-68.

Ilość miejsc ograniczona.


Informacje na Facebooku —> TUTAJ


More