Na zakończenie sezonu w “Kontraście” zagrała VODA

W sobotę 29 maja w działającym w Sochaczewskim Centrum Kultury „Klubie Kontrast” odbył się ostatni przed wakacjami koncert. W ciągu minionego roku, w związku z obostrzeniami wynikającymi z pandemii, koncertów z udziałem publiczności odbyło się zaledwie kilka. Tym bardziej gości ucieszył fakt, że wreszcie jest możliwość wzięcia udziału w wydarzeniu na żywo, bezpośrednio w klubie.

Na zakończenie sezonu wystąpił pochodzący z Krakowa zespół „Voda”. Muzyka formacji oscyluje wokół hardrocka i rocka progresywnego. Był to już drugi występ tej kapeli w Sochaczewie i, podobnie jak za pierwszym razem, muzycy swoją energią roznieśli scenę. Duża w tym zasługa frontmena Radka Kopcia, który swoją charyzmą i siłą oddziaływania na publiczność mógłby obdzielić kilkunastoosobowy band. To istny wulkan energii. Mocny wokal w połączeniu z rockowym brzmieniem gitary okazał się mieszanką niemal wybuchową. Świetnie na scenie odnaleźli się również perkusista Łukasz Piekarniak i grający na gitarze basowej Marek Balcerzak. Warto dodać, że mino iż był to debiut zespołu w tym składzie muzycy poradzili sobie świetnie.

Niesztampowa muzyka rockowa, inspirowana w dużym stopniu latami ’90 i wcześniejszymi. Pobrzmiewają w niej echa tego, co najlepsze – troszkę Toola, troszkę Soundgarden. Zespół wypracował jednak w dużym stopniu własne brzmienie. Nie przerasta ich nawet improwizacja jazzowa – tak występ Vody określił jeden z gości klubu. Pochlebnych opinii było więcej – „Świetna energia, czad!” – takie słowa również można było usłyszeć tuż po koncercie. Publiczność doceniła nie tylko żywiołowość sceniczną i muzykę zespołu, ale też niebanalne teksty.

Tradycją w „Kontraście” jest, że po każdym koncercie publiczność domaga się bisów. Nie inaczej było i tym razem. Po wybrzmieniu ostatniego dźwięku był też czas na zdobycie autografów, pamiątkowe zdjęcia i rozmowę z muzykami. Dla tych, którzy nie mieli możliwości osobiście pojawić się na koncercie mamy dobrą wiadomość. Po wakacjach na kanale YouTube Klub Kontrast SCK zaprezentowany zostanie materiał filmowy, w którym oprócz występu Vody, będzie można obejrzeć również kulisy koncertu.


Tekst i foto: Iza StrzeleckaSzersza fotorelacja z koncertu dostępna jest na Facebooku —> TUTAJ

More

Ułatwienia dostępu