Sobotnie popołudnie z SCK – Lipiec z wikliną

Wczesnym popołudniem w SCK ul. Chopiana 101 odbyły się artystyczne spotkania podczas których można było w artystycznej formie spędzić letni czas. Przewidzieliśmy atrakcje zarówno dla małych, jak i starszych miłośników sztuki i dobrej zabawy. Odbyły się plenerowe, rodzinne warsztaty wikliniarstwa oraz artystyczny plac zabaw. 


Rodzinne warsztaty wikliniarstwa – obejmują naukę wyplatania i wykonanie instalacji artystycznej przed budynkiem. Na warsztatach dla dzieci stworzymy wspólnie formy przestrzenne użytkowe z wikliny papierowej – proste konstrukcje z papieru, małe koszyczki, ozdoby na ścianę z podstawowych splotów. Ze starszymi i dorosłymi wykonamy duże instalacje ogrodowe z wikliny naturalnej, z wykorzystaniem wyplotu pojedynczego i dziewiarskiego. Warsztaty przeprowadzone zostaną w dwóch 10 osobowych grupach.

Koszt udziału w warsztatach: 10 zł od osoby.

Opłata w dniu warsztatów w sekretariacie SCK.

Zapisy pod nr tel. (46) 863-25-72.


Artystyczny plac zabaw – plastyczne zabawy w plenerze, z wykorzystaniem farb, pędzli i sztalug. Pod okiem instruktorki plastyki wspólnie ozdobimy drzewa i namalujemy na tkaninie barwne wzory. Zapraszamy do udziału wszystkie dzieci, od godz. 16-19.

Wstęp wolny.


More