UNITY II – Międzynarodowy Festiwal Teatralny

23 sierpnia rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Teatralny UNITY II, Jest to projekt społeczno‐artystyczny, oparty na potencjale lokalnych środowisk miasta Sochaczew i jego okolic. Miejscem realizacji warsztatów są lokalizacje Sochaczewskiego Centrum Kultury (w tym Amfiteatr) oraz przestrzenie publiczne miasta Sochaczew (Park im. Fryderyka Chopina, Park im. W. Garbolewskiego w Sochaczewie, Bulwary nad Bzurą). Projekt Międzynarodowy Festiwal Teatralny UNITY (II edycja) jest współfinansowany przez Miasto Sochaczew.


Wydarzenia festiwalowe odbywać się będą według poniższego harmonogramu:

BLOK 1

23.08 – 28.08.2021

  • warsztaty teatru fizycznego dla dzieci i młodzieży – prowadzenie Dawid Żakowski
  • warsztaty wokalne dla dzieci i młodzieży – prowadzenie Jolanta Kawczyńska
  • warsztaty tańca współczesnego dla dzieci i młodzieży – prowadzenie Monika Osiecka-Jaworska


BLOK 2

29.08 – 04.09.2021

  • warsztaty choreograficzne dla dzieci i młodzieży – prowadzenie Ewelina Sobieraj
  • warsztaty filmowe dla dzieci i młodzieży – prowadzenie Franciszek Bednarczyk


BLOK 3

05.09.2021

Premiera spektaklu muzycznego „OZ REMIX” godz. 20.00 | Amfiteatr Sochaczew |


Premierowy pokaz musicalu “OZ REMIX”, inspirowanego powieścią Lymana Franka Bauma „Czarnoksiężnik z krainy Oz”, jest finałem pracy warsztatowej. W spektaklu w reżyserii Dawida Żakowskiego, z tekstami piosenek Patrycji Babickiej i z muzyką zaaranżowaną, a także skomponowaną przez dr. hab. Adama Manijaka – profesora Akademii Muzycznej w Łodzi, wystąpią młodzi aktorzy Teatru Maska. Choreografię opracowały Monika Osiecka-Jaworska i Ewelina Sobieraj, a opieką wokalną zajęła się Jolanta Kawczyńska. Doniosłości wydarzeniu doda udział muzyków Orkiestry Kameralnej “Camerata Mazovia” pod dyrekcją Artura Komorowskiego, który jest także dyrektorem artystycznym całej produkcji. Ta wyjątkowa premiera, będąca interdyscyplinarnym projektem twórców i mieszkańców Sochaczewa, odbędzie się 05 września o godz. 20.00 w amfiteatrze przy ul. Podzamcze 6. Nad produkcją wydarzenia czuwa Magdalena Franaszek-Niewiadomska i Iwa Ostrowska.


O celach przedsięwzięcia w następujący sposób mówi Dawid Żakowski:

“OZ REMIX” jest produkcją odpowiadającą na aktualne potrzeby dzieci i młodzieży, związane z przetwarzaniem i kreacją wizerunku w kontekście mediów społecznościowych i szukaniem odpowiedzi na pytanie: czym powinien kierować się człowiek w podejmowaniu decyzji w świecie realnym: sercem, rozumem czy odwagą? To spektakl-droga, w którym widz oczami Dorotki buduje własny świat wartości i podejmuje trudne decyzje. To droga, podczas której mała dziewczynka uczy się, jak oswajać wewnętrzne lęki i chronić dziecięcą wrażliwość.


More

Ułatwienia dostępu