Dzień Twórczości (nie tylko) nauczycieli

W czwartkowy wieczór 14 października w Sochaczewskim Centrum Kultury w Chodakowie świętowany był Dzień Nauczyciela. W Galerii TRAKT odbył się wernisaż wystawy twórczości sochaczewskich pedagogów i ich sympatyków. 19 twórców zaprezentowało prace, które pokazały cały wachlarz ich artystycznych dokonań – od malarstwa, przez wyroby ceramiczne i fotografię, aż po biżuterię.


Nauczycielom serdeczne życzenia złożyli dyrektor SCK Artur Komorowski oraz naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta – Joanna Niewiadomska-Kocik. Dziękowali za trud i zaangażowanie w kształcenie młodych osób, podkreślając jednocześnie bogactwo ich artystycznych pasji, których efekt można było podziwiać na wystawie. Ekspozycja przyciągała uwagę kolorami oraz różnorodnością. Wszyscy twórcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i róże, wręczone przez Jolantę Kawczyńską – kierownika sekcji Integracji, Klubu Nauczyciela i Piosenki Estradowej SCK oraz Piotra Milczarka – koordynatora Klubu Nauczyciela.


Po oficjalnym otwarciu wystawy, odbyła się część artystyczna. Na sali widowiskowej z minirecitalem wystąpił sochaczewski artysta Andrzej Kopa. Tuż po nim zaprezentował się Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca Folklorek. Tym razem w mniejszym składzie, ale w towarzystwie instruktorek Katarzyny Proch i Kingi Przybylskiej, które dołączyły na scenie do swoich podopiecznych. Takie święto, nie mogło się odbyć bez występu Chóru Nauczycielskiego Vivace, który pod dyrekcją Piotra Milczarka wykonał znane przeboje z udziałem solistów. Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 7 wzbogacili wieczór recytacją wierszy.


Dzień Twórczości Nauczyciela zakończył się poczęstunkiem – pysznym tortem i kawą, przy której toczyły się niespieszne rozmowy w wąskim, artystycznym gronie.


Swoją twórczość zaprezentowali:

Monika Boruta-Sałacińska

Bogumiła Nowak

Włodzimierz Chilicki

Zdzisław Chlebowski

Wiktoria Kmiecińska

Jolanta Małczak

Ewelina Wasilewska

Nela Król-Bryłowska

Grzegorz Opala

Jadwiga Urbaniak

Halina Szymańska

Maja Ryż-Kobek

Monika Kosowiec-Placek

Jadwiga Orczyk-Miziołek

Barbara Jachimowicz

Beata Oziemblewska

Barbara Kacprzak

Barbara Derda

Mariola Kozłowska


Na scenie wystąpili:

Andrzej Kopa

Zespół Pieśni i Tańca FOLKLOREK pod opieką Katarzyny Proch i Kingi Przybylskiej

Chór Nauczycielski VIVACE pod dyrekcją Piotra Milczarka

soliści: Aleksandra Pączek, Angelika Wałczuk, Magdalena Ziółkowska, Barbara Kacprzak, Danuta Kłos, Wojciech Turczyński

Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Sochaczewie pod opieką Sylwii Pędowskiej


Tekst i zdjęcia: Iza Strzelecka


Szersza fotorelacja na Facebooku —> TUTAJ| Kalendarium | Iza Strzelecka

More

Ułatwienia dostępu