Magiczna podróż z Leszek Wypych Trio

W sobotni wieczór 23 października Klub Kontrast w Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie wypełnił się mocnym gitarowym brzmieniem. To za sprawą zespołu Leszek Wypych Trio, który zaserwował publiczności potężną dawkę rocka z elementami bluesa i jazzu.


Powstanie zespołu instrumentalnego, łączącego brzmienia gitary elektrycznej i basowej oraz perkusji, zainicjował Leszek Wypych. Jest to jego autorski projekt oparty głównie na muzyce rockowej, choć nie brakuje w niej elementów bluesa, jazzu czy popu. Do współpracy zaprosił przyjaciół, z którymi gra również w innych formacjach, jednak ten projekt wydaje się być najbliższy sercu muzyka.


W Kontraście zespół zagrał zarówno utwory powstałe kilkanaście lat temu, jak i nowe, opracowane w ostatnich tygodniach. Tę świeżość muzyczną słychać było w trakcie całego koncertu. Dynamiczne, energetyczne dźwięki uzupełnione indywidualną charyzmą każdego z muzyków przeniosły publiczność inny wymiar. Zdawać by się mogło, że to celowe założenie zespołu, co sugerowały już same tytuły utworów – “W drodze”, “Noc”, “Galaktyka”, “O brzasku” czy “Mgła”. Każdy w nieco innym klimacie, a jednak stanowiące spójną muzyczną całość.

Wyjątkową kompozycją była zagrana w drugiej części koncertu “Magiczna kraina”. To za sprawą Małgorzaty Skrzyniarz, która swoją czarującą wokalizą fantastycznie oddała klimat tego utworu.


Koncert został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność, która po izolacji spowodowanej pandemią, spragniona jest spotkań z dobrą muzyką graną na żywo. A taka niewątpliwie jest muzyka grana przez Leszek Wypych Trio, które zabrało nas w rewelacyjną muzyczną podróż.


Zespół wystąpił w składzie:

Leszek Wypych (gitara elektryczna i akustyczna)

Piotr Pawęska (gitara basowa)

Damian Szajkowski (perkusja)

gościnnie: Małgorzata Skrzyniarz (wokal)


Tekst i zdjęcia: Iza Strzelecka


Szersza fotorelacja z koncertu na Facebooku —> TUTAJ


More