Sochaczewskie Mikołajki

4 grudnia w Amfiteatrze i na terenie podzamcza odbyły się Sochaczewskie Mikołajki. Wydarzenie przyciągnęło na ul. Podzamcze setki sochaczewian. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, m.in. św. Mikołaj z reniferami, karuzela, fotobudka oraz stanowiska do zdobienia pierników i tworzenia ozdób świątecznych. Sochaczewskie Centrum Kultury przygotowało mikołajkowy program artystyczny.


Na scenie amfiteatru zaprezentowały się wesołe, roztańczone Elfy św. Mikołaja czyli najmłodsza grupa zespołu “Abstrakt. Do wspólnego śpiewania zachęcił Dziecięco – Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca Folklorek, w wykonaniu którego publiczność usłyszała kilka znanych kolęd i pastorałek. Kolędy i piosenki świąteczne zaśpiewała również młodzież z Klubu Piosenki i Studia Wokalnego. Była też nauka tańca i piosenki “Pada śnieg”. Dużą popularnością cieszyły się zgadywanki i konkursy, w których do wygrania była książeczka SCK “Legenda o Sochaczu”. Rozegrany został również Gwiazdkowy Turniej Szachowy. Zwycięzcom wręczone zostały na scenie puchary, upominki i dyplomy.


Podczas prezentacji scenicznych, o dobry humor dzieci zadbały śnieżynka (Magdalena Franaszek-Niewiadomska), myszka (Anna Wolińska) oraz Baba
Lola (Jolanta Kawczyńska), która dostarczyły dzieciakom mnóstwo zabawy i radości. Program artystyczny zakończył się wspólnym śpiewaniem kolędy “Pójdźmy wszyscy do stajenki”.


Fot. Iza Strzelecka, Sebastian Stępień
More

Ułatwienia dostępu