Koncert zespołu Jazz Explorers Quartet+

11 grudnia w Klubie Kontrast w SCK w Boryszewie odbył się ostatni w tym roku koncert. Wystąpił zespół Jazz Explorers Quartet+, który na dwie godziny przeniósł publiczność do krainy pełnej klimatycznych jazzowych dźwięków.


Wystąpili doświadczeni muzycy polskiej sceny jazzowej (Wojciech Jankowski – flet, saksofony, Adam Golicki – perkusja, Łukasz Makowski – kontrabas, gitara basowa oraz Mariusz Mario Gregorowicz – wibrafon, instrumenty klawiszowe, perkusjonalia). Ich interpretacje standardów jazzowych zachwyciły gości Kontrastu, którzy brawami nagradzali instrumentalne solówki. Z muzykami miała wystąpić wokalistka Kinga Lis, i mimo iż się to nie udało, cały koncert okazał się w odbiorze w pełni syntetyczny i kompletny. Wysmakowane, finezyjne brzmienie zespołu, bardzo przypadło do gustu zgromadzonej w Kontraście publiczności.


“Z całego serca dziękujemy organizatorom za zaproszenie tak wspaniałego zespołu. Koncert niezwykły i klimatyczny. Zagrali wirtuozi swoich instrumentów, choć moje serce skradł perkusista. Kto nie był niech żałuje.” “Dzięki wam świat jest bardziej kolorowy. Pięknie, że jesteście” – takie wpisy pojawiły się tuż po koncercie w księdze gości.


Na koniec występu zespół został nagrodzony owacją na stojąco, co zaowocowało bisem. Nie zabrakło też rozdawania autografów i pamiątkowych zdjęć.More