Wystawa “Anioły z Bzury” Moniki Boruty-Sałacińskiej

7 stycznia w Galerii ZeDeK w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83, otwarta została wystawa “Anioły z Bzury” autorstwa Moniki Boruty Sałacińskiej. Artystka na co dzień maluje głównie obrazy. Do aniołów wraca, kiedy czuje taką potrzebę i dlatego, jak twierdzi, mają one w sobie dobrą energię.


“Do powstania instalacji artystycznych i aniołów prezentowanych na wystawie, posłużyły mi pocięte drzewa, okorowane gałązki i zrębki drewniane, które rzeka Bzura wyrzuciła na brzeg z żeremi bobrów. Drewniane elementy znad rzeki są unikatowe. Trzeba je w odpowiednim momencie pozyskać, żeby nie straciły swojej wyjątkowości. Zależało mi na zachowaniu w nienaruszonym stanie charakterystycznych śladów po zębach bobrów, które są niezwykłą ozdobą i elementem pobudzającym wyobraźnię odbiorcy. Niektóre obiekty wyglądają jak epitafium dla drzew, którym moja wyobraźnia dodała skrzydeł. Patrząc na te anioły widzę nie tylko drewno naturalnie obrobione przez dzikie stworzenia, ale słyszę też śpiew ptaków, płatki śniegu i szum wody. Widzę małe świetliki, które w noc świętojańską spadają z nieba i jak gwiazdy oświetlają całą dziką łąkę. Czuję zapach wysokich traw, bzów i kwitnących jabłoni” – tak o swojej najnowszej wystawie opowiada Monika Boruta-Sałacińska.


Między innymi dla tych doznań warto odwiedzić w najbliższym czasie Galerię ZeDeK w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83. Zapraszamy do poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 18.00. Wstęp wolny.


Monika Boruta-Sałacińska – artysta sztuk pięknych. Maluje światło, uczucia, ulotne chwile. Uważnie obserwuje świat oraz ludzi – stąd czerpie inspiracje. Przeplata impresjonizm dodający obrazom lekkości z realizmem, który modeluje światło i kontury. Od 1999 roku czynnie uczestniczy w plenerach, wystawach i konkursach. Ma na swoim koncie nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz nagrodę Prezydenta rzeczypospolitej Polskiej za zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie Kocham Polskę – Skarby Narodu.
Kurator wystawy: Marta Wasilewska
More

Ułatwienia dostępu