O czym śnią kobiety

Na XIV wystawie z cyklu “Malujące Ewy” prezentowanych jest ponad pięćdziesiąt obrazów. W tegorocznej edycji swoje prace pokazały sochaczewianki, a także panie z Mszczonowskiego Ośrodka Kultury. Wernisaż wystawy odbył się 10 marca w Galerii Trakt w Sochaczewskim Centrum Kultury.


Na uroczystym otwarciu wystawy pojawiły się niemal wszystkie autorki obrazów oraz sympatycy twórczości malujących pań. Licznie zgromadzonych gości powitała Marta Wasilewska – kierownik sekcji Twórczości Przestrzennej i Sztuk Pięknych SCK, dziękując wszystkim za obecność i możliwość spotkania w tak dużym gronie.


W tym roku “malującym Ewom” przyświecało hasło “Śniło mi się”. Pojemny tytuł wystawy, stworzył artystkom szerokie pole interpretacji tematu. Uchwycone na płótnach marzenia senne przyciągają uwagę różnorodnością. Dominują pejzaże, wśród których można odnaleźć każdą porę roku. Okazuje się, że natura nie tylko daje ukojenie w codziennym życiu, ale jest również częstym tematem naszych snów. Pojawiło się również kilka ciekawych abstrakcji. Nie brakuje też mocniejszych akcentów, które zdają się być odzwierciedleniem obecnej rzeczywistości.


Wczorajszy wernisaż pokazał, że jesteśmy spragnieni nie tylko obcowania ze sztuką, ale również towarzyskich spotkań. Toczone były długie rozmowy przy dźwiękach muzyki w wykonaniu Marty Wasilewskiej i Jolanty Kawczyńskiej, które zapewniły gościom malownicze tło, do ciekawych dyskusji o sztuce i nie tylko.


Wystawę “Śniło mi się” można oglądać w Galerii TRAKT przez najbliższy miesiąc. Zachęcamy do wybrania się w tę ciekawą podróż po zakamarkach kobiecych snów.


Tekst i zdjęcia: Iza StrzeleckaAutorki prac:

Anna Matusiak

Elżbieta Lipska

Danuta Sawa

Barbara Jachimowicz

Jolanta Małczak

Magdalena Dobrowolska-Woś

Krystyna Penczonek

Ewa Mrówczyńska

Aneta Czarnecka

Ewelina Kowalska

Katarzyna Bechcicka

Nina Teresa Radkiewicz

Beata Skrzypczyk-Pękała

Halina Szymańska

Bożena Kalkowska

Blanka Krzemińska

Hanna Pietrzak

Barbara Derda

Karolina Derda

Jadwiga Urbaniak

Amada Gatys

Elżbieta Duńska

Monika Boruta-Sałacińska


Szersza fotorelacja z wernisażu dostępna jest na Facebooku —> TUTAJ


More