Kabaret OT.TO w Zimowych Ogrodach

2 kwietnia w Klubie Kontrast w Sochaczewskim Centrum Kultury, wystąpili Wiesław Tupaczewski i Andrzej Tomanek z kabaretu OT.TO. Było to zupełnie inne spotkanie, niż te, do których przez wiele lat swojej działalności scenicznej przyzwyczaili publiczność. Tym razem panowie  zaprezentowali się w bardziej refleksyjnej odsłonie. Koncert odbył się w ramach finału Przeglądu Piosenki Poetyckiej „Zimowe Ogrody”.


Muzyczny wieczór rozpoczął Wiktor Szczepanik, który przy akompaniamencie Jolanty Kawczyńskiej zaśpiewał piosenkę „Pamiętajcie o Ogrodach” z repertuaru Jonasza Kofty. To właśnie tym utworem młody wokalista zdobył wyróżnienie w tegorocznej edycji przeglądu. Później scena należała już do twórców z Kabaretu OT.TO.


Panowie wykonali kilka znanych utworów z repertuaru kabaretu, ale tego wieczoru przeważały piosenki z autorskiej płyty Wiesława Tupaczewskiego zatytułowanej „Listy”. Romantyczne, melancholijne kompozycje z tekstami pełnymi nostalgii, wprowadziły słuchaczy w wyjątkowy nastrój. I choć nie zabrakło weselszych akcentów, a panowie z właściwym dla OT.TO humorem prowadzili koncert, tym razem było to spotkanie mocno refleksyjne. Dla publiczności była to świetna okazja, by zanurzyć się we własnych wspomnieniach i dotrzeć w najodleglejsze zakamarki własnego serca. Spotkanie zakończyło się już w charakterystycznym dla kabaretu OT.TO klimacie. Na bis, Wiesław Tupaczewski i Andrzej Tomanek wykonali utwór “Your green eyes” nawiązujący do piosenki „Przez Twe oczy zielone”. Swoją interpretacją mocno rozbawili publiczność.


Tekst i zdjęcia: Iza Strzelecka


Szersza fotorelacja dostępna jest na Facebooku —> TUTAJMore

Ułatwienia dostępu