Wernisaż wystawy “Kontrapunkt” A. Jeziorskiego

W sobotę 23 kwietnia w Galerii ZeDeK w Sochaczewskim Centrum Kultury, odbyło się uroczyste otwarcie wystawy “Kontrapunkt” Artura Jeziorskiego. Artysta od kilku miesięcy współpracuje z Sochaczewskim Centrum Kultury, gdzie prowadzi Pracownię Rzeźby i Malarstwa Wytwórnia ART. To pierwsza po dłuższym czasie wystawa Artura Jeziorskiego, swego rodzaju powrót do twórczości sprzed lat.


Mający wiele odniesień tytuł ekspozycji “Kontrapunkt”, nawiązuje do licznych zainteresowań artysty, które mają przełożenie na jego artystyczną twórczość. “Kontrapunkt dość dobrze opisuje to, czym się zajmuję i co odnajduję na co dzień w rzeczywistości. Tworząc, zestawiam znane formy i próbuję nadać im nową wartość. Staram się pokazać nie tylko same obrazy, ale również to, co znajduje się pomiędzy nimi. Resztę pozostawiam odbiorcom” – mówił w trakcie wernisażu artysta. Barwne, dynamiczne abstrakcje pozostawiają szerokie pole interpretacji. Każdy z odbiorców może nadać im własne znaczenie i udać się w ciekawą podróż, której przewodnikiem jest własna wyobraźnia.


Wystawa “Kontrapunkt” czynna jest w Galerii ZeDeK do 13 maja. Zapraszamy do poniedziałku do piątku w godzinach: 10.00-18.00.


Kurator wystawy: Marta Wasilewska


Tekst i zdjęcia: Iza Strzelecka


Szersza fotorelacja w wernisażu dostępna jest na Facebooku —> TUTAJ

Zapraszamy na wirtualny spacer po wystawie “Kontrapunkt” Artura Jeziorskiego.Artur Jeziorski – ur. w 1976 roku, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, gdzie studiował w latach 1995-2000 w pracowni malarstwa sztalugowego prof. Włodzimierza Dutkowiaka. W 2000 roku otrzymał nagrodę Grażyny Kulczyk za najlepszą pracę dyplomową ASP. W tym samym roku miała miejsce wystawa prac artysty w Starym Browarze. Od 2001 roku współpracuje z Sochaczewskim Centrum Kultury, w którym prowadzi Pracownię Malarstwa i Rzeźby Wytwórnia ART.


More

Ułatwienia dostępu