“Powroty do Polski” – spektakl muzyczno-literacki

W piątkowy wieczór 29 kwietnia w Klubie Kontrast w Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie odbył się literacko-muzyczny spektakl zatytułowany “Powroty do Polski”. Publiczność usłyszała najpiękniejsze wiersze patriotyczne i fragmenty prozy, w wykonaniu sochaczewskich twórców. Performatywne czytanie odbyło się z okazji obchodów 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.


To już trzeci spektakl Teatru z Dialogiem SCK, przygotowany we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną, Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka Chopina oraz dwutygodnikiem “Ziemia Sochaczewska”. Tym razem tematem przewodnim był patriotyzm. Na scenie zaprezentowały się aż trzy pokolenia, które poprzez słowo i muzykę przybliżyły literacki wymiar miłości do Ojczyzny. Współczesna interpretacja, tych dobrze i mniej znanych wersów Mickiewicza, Norwida, Lieberta Orzeszkowej czy Konopnickiej, wywołała u słuchaczy mnóstwo refleksji i wzruszeń. Równie wiele emocji tego wieczoru, dostarczyła gościom “Kontrastu” muzyka. Pięknie prowadzona narracja muzyczna i przejmująco wykonane piosenki z repertuaru Marka Grechuty, Andrzeja Rybińskiego i Ireny Santor, chwytały ze serce. Tutaj prym wiodło najmłodsze pokolenie. Dzieci i młodzież swoimi interpretacjami zachwyciły publiczność. Podobnie jak pieśń ludowa w wykonaniu pochodzącej z Ukrainy Mariny Kreminiuk. Wymownym dopełnieniem tego wyjątkowego wieczoru były słowa “Żeby Polska była Polską”, które publiczność zaśpiewała razem z twórcami.


“Powroty do Polski”

Scenariusz: Anna Wolińska
Reżyseria: Teatr z Dialogiem
Narracja muzyczna: Jolanta Kawczyńska

Koordynacja: Magdalena Franszek-Niewiadomska

Scenografia: Marta Wasilewska

Wystąpili: Jolanta Kawczyńska, Barbara Sobkowicz, Magdalena Franaszek-Niewiadomska, Justyna Kwiatkowska-Kornatko, Justyna Kośka, Anna Wolińska, Arkadiusz Mamcarz, Sebastian Stępień, Wiktor Szczepanik, Artur Jeziorski, Patryk Woliński, Otylia Krawczak, Otylia Stawicka, Wiktor Szczepanik, Julia Duplicka, Zosia Duplicka, Dorota Stefańska, Basia Folle, Marina Kreminiuk.More

Ułatwienia dostępu