Spektakl Teatru Maska “FeFerdydurke”

Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza serdecznie na spektakl “FeFerdydurke” Teatru Młodych Twórców “Maska”, który odbędzie się 7 czerwca o godz. 19.00 w sali widowiskowej SCK przy ul. 15 Sierpnia 83. Młodzi twórcy i performerzy z Teatru Maska / SCK we współpracy z reżyserem Dawidem Żakowskim, dramaturżką Patrycją Babicką oraz kompozytorką Katarzyną Piszek aka Kasai, dokonują kolejnej dekonstrukcji polskiej klasyki literackiej i przyglądają się jej aktualności i autentyczności.


Punktem wyjścia do pracy nad spektaklem “FeFerdydurke” stało się doświadczenie nowej edukacji. Dwa lata temu w trakcie „lock downu” wynikającego z sytuacji epidemiologicznej w Polsce i na całym świecie pomiędzy nauczycielskimi i uczniowskimi „gębami” postawiono ekrany komputerów, które niemal od razu stały się symbolem nowoczesnej szkoły.


“SZKOŁA to szyba. SZKOŁA niech będzie trampoliną. SZKOŁA niech przestanie upupiać. SZKOŁA to miejsce, które mi uświadamia, że jest wiele rzeczy których nie rozumiem, nie wiem, nie pamiętam.”


Szybko jednak okazało się, że technologie, które miały być nadzieją, stały się nowymi formami opresji, a sama szkoła nadal pozostaje instytucją, która bryluje w różnych formach upupiania. Nie chodzi tylko o relacje nauczyciel-uczeń, uczeń-uczeń, ale też o otoczenie, język, komunikację, konwenans, kicz.Wiwisekcji szkoły jako miejsca przekształcania i odkształcania osobowości jednostki dokonaliśmy razem z Witoldem Gombrowiczem. Wytykany przez niego formalizm, niedojrzałość, anarchizm młodych, koturnowość starych wciąż zdają się być aktualnymi społecznie zagadnieniami.


Reżyseria: Dawid Żakowski
Dramaturgia: Patrycja Babicka
Muzyka: Kasai
Scenografia: Bonawentura Knake – Zawadzki
Kostiumy: Iwa Ostrowska
Współpraca choreograficzna: Marta Kosieradzka
Reżyseria światła: Tadeusz Perkowski
Reżyseria dźwięku: Mateusz Śliwiński


Występują:
Michał Klin/ Paweł Mandziewski – Józio 1
Maciek Feliga – Józio 2
Mateusz Nguyen – Miętus / Tata
Konrad Duplicki – Syfon / Syn
Paula Szewczyk – Profesorka
Daria Dudek – Uczennica prymuska / mama
Oliwia Białas – Nowoczesna / córka
Zuzia Mikołajczyk – Anty-nowoczesna / córka
Julia Duplicka – Uczennica / córka
Julka Krysztowiak – Uczennica / córka
Anna Dąbkowska – Uczennica / córka
Samanta Dębowska – Uczennica / córka
Matylda Szlacheta – Uczennica / córka


Produkcja: SCK
Koprodukcja: Stowarzyszenie Sztuka Nowa


BILETY:

20 zł. – normalny

15 zł. – ulgowy

Rezerwacje telefonicznie pod numerem: (46) 863-07-68. Ilość miejsc ograniczona.

Pokazy spektaklu “FeFerdydurke” w województwie mazowieckim zostały dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.


More

Ułatwienia dostępu