Galeria ZeDeK

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie zedek-kropka-logo-1.jpg


Galeria sztuki ZeDeK mieści się w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83, istnieje od 2015 roku. W roku 2018 zyskała nowy wygląd. Usytuowana jest w holu, który został przystosowany specjalnie na potrzeby wystawiennicze. W galerii prezentowane są wystawy grup i artystów działających w Sochaczewskim Centrum Kultury, lokalnych twórców, jak i artystów zapraszanych z całej Polski.


Fanpage na Facebooku —> TUTAJ


Zapraszamy na wystawę “Spojrzenie” Emilii Zielińskiej. Wystawa czynna jest do 20 maja, od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00. Wstęp wolny.


Emilia Zielińska – malarka, ilustratorka, autorka unikatowych, ponadczasowych obrazów przedstawiających ludzi, ptaki, owady…  Maluje naturę, ale nietypowo – hiperrealistycznie. Stworzyła swój własny niepowtarzalny styl. Bawiąc się formą i fakturą – przełamuje schematy. Lekką kreską odzwierciedla z wręcz perwersyjną precyzją rzeczywistość. Wybitny naturalizm z surrealizmem. Urzeka malarskim kunsztem, kolorem i sposobem ujęcia tematu. Zderza odbiorcę z rzeczywistością i… wtapia go w tło swoich obrazów. Tło, które z jednej strony jest wytworem wyobraźni artystki, a z drugiej zdaje się być gotowym wzorem tkaniny, roślinności a czasem prawie gładką kartką. Odnosi się wrażenie, że postaci przedstawione na jej obrazach są namacalne i odpowiadają na każde spojrzenie.Fotorelacja z wernisażu wystawy “Spojrzenie” dostępna jest na Facebooku —> TUTAJ


Zachęcamy również do korzystania z nowej formy zwiedzania galerii, która została wprowadzona w 2021 roku. Jest to WIRTUALNY SPACER, który umożliwia oglądanie prezentowanych wystaw za pośrednictwem Internetu, bez wychodzenia z domu. Cykl prezentowanych wirtualnie wystaw nosi tytuł “Oblicza sztuki”.


Zapraszamy na wirtualny spacer po wystawie “Spojrzenie” Emilii Zielińskiej.


Zapraszamy na wirtualny spacer po wystawie “To ja i mój pejzaż” Marcina Hugo-Badera.


Zapraszamy na wirtualny spacer po wystawie “Kontrapunkt” Artura Jeziorskiego.Zapraszamy na wirtualny spacer po wystawie “Mistyka istnienia” Joanny Mazuś.
Zapraszamy na wirtualny spacer po wystawie “Anioły z Bzury” Moniki Boruty-Sałacińskiej.

Zapraszamy na wirtualny spacer po wystawie ceramiki “In speculo” Mai Ryż-Kobek.

Zapraszamy na wirtualny spacer po wystawie “Noc & Dzień” Gamida Ibadullayeva.Zapraszamy na wirtualny spacer po wystawie “Sztuka neosakralna” Krzysztofa Sokolovskiego.Zapraszamy na wirtualny spacer po wystawie “Pamięć wody” Małgorzaty Kapłan.More