Camerata Mazovia

Zwieńczeniem tegorocznych obchodów Święta Mieszkańców – Dni Sochaczewa, był Koncert Galowy Orkiestry Kameralnej CAMERATA MAZOVIA pod dyr. Artura Komorowskiego. Odbył się w niedzielny wieczór 12 czerwca w amfiteatrze. Na widowni zasiadły tłumy sochaczewian, których muzycy zabrali w piękną instrumentalną podróż.


Szczególnie gorąco zostały przyjęte przez publiczność, znakomicie zagrane przeboje muzyki filmowej – „Dzieci Sancheza”, „James Bond” i „Życie jest piękne”. Ciekawym ich dopełnieniem okazał się pełen szaleńczej młodości taniec performatywny w wykonaniu młodych twórców Teatru Maska.

Na szlaku światowych hitów, do „Cameraty” dołączyli fantastyczni soliści. Daria Kobierecka swoją nastrojową interpretacją utworu „Over the Rainbow”, przeniosła słuchaczy w bajkowy świat, do którego czasem każdy z nas tęskni. Wielkie brawa zdobyło swingowe, pełne wdzięku „Hey Jud” w wykonaniu Laury Godziejewskiej. Nie zabrakło też gorących rytmów w stylu latynoamerykańskim, które w niezwykle ekspresyjnej choreografii zobrazowali mistrzowie tańca towarzyskiego ze Szkoły Tańca Pasjonat. Dobrze znany sochaczewskiej publiczności francuski wokalista Eric Folly, kolejny raz zachwycił swoim scenicznym wdziękiem i aksamitnym kojącym głosem.

Publiczność bawiła się fantastycznie, co potwierdzały głośne oklaski po każdym z utworów. Nie zabrakło okrzyków zachwytu i podziękowań ze strony publiczności. Na zakończenie zabrzmiał nastrojowy utwór ” Know by My Heart” w wykonaniu fantastycznego Mateusza Dobosza, który piękną barwą saksofonu i wyjątkową interpretacją zaczarował publiczność. Po ostatnim dźwięku w amfiteatrze rozległy się owacje na stojąco.

Repertuar wieczornej gali zaaranżował na skład sochaczewskiej orkiestry Adam Manijak – wybitny pianista i prof. Akademii Muzycznej im. KG i K. Bacewiczów w Łodzi. Po zmroku, w blasku kolorowych świateł i scenografii zaprojektowanej przez Martę Wasilewską, orkiestra prezentowała się zjawiskowo. 


Tekst: Iza Strzelecka


Koncert „Viva la vita” odbył się pod Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Sochaczew.

Prowadzenie: Ewa Bonecka i Dawid Żakowski.


Zdjęcia: Iza Strzelecka, Sebastian Stępień

More

Ułatwienia dostępu