“Słowiański sen” Abstraktu

Druga częścią koncertu kończącego sezon artystyczny 2021/2022 zespołu Abstrakt Sochaczew, był spektakl taneczny „Słowiański sen” w reżyserii i choreografii Katarzyny Regulskiej i Moniki Osieckiej Jaworskiej. Inspiracją do jego stworzenia była niesamowicie ciekawa kultura słowiańska, a także elementy mitologii. „Słowiańskie zwyczaje były podstawą do przedstawienia relacji międzyludzkich oraz emocji, które kumulują się w każdym z nas” – mówiła po spektaklu jego współtwórczyni Monika Osiecka Jaworska. A tych podczas „Słowiańskiego snu” nie brakowało.


Dynamiczna muzyka, w połączeniu ze słowiańskimi pieśniami wytworzyły wyjątkowy klimat na scenie, nawiązujący do rytmu przyrody. Tancerki doskonale zilustrowały go żywiołowym, momentami niemal transowym tańcem. Ciekawie opracowane choreografie, oparte na dużej plastyce ruchu, przeniosły widzów do barwnego świata pierwotnych obrzędów i ich znaczeń. Odbiór spektaklu u każdego z widzów był bardzo intuicyjny. Jednak nie sposób oprzeć się wrażeniu, że wszyscy przenieśliśmy się w głąb rzeczywistości złożonej z obrzędów słowiańskich i dawnych zwyczajów. Wszystko to w nieco tajemniczej, pełnej magii aurze charakterystycznej dla słowiańskiej duszy, którą idealnie udało się zobrazować tancerkom na scenie.


Gratulacje oraz słowa uznania dla całego zespołu „Abstrakt” przekazał dyrektor Sochaczewskiego Centrum Kultury Artur Komorowski. Podkreślał, że jest pod wrażeniem, iż mimo ciężkiego okresu pandemii, udało się stworzyć tak niesamowicie ciekawe widowisko. Podziękowania za pracę w minionym sezonie przekazała tancerzom Monika Osiecka Jaworska. Były również podziękowania za wsparcie dla rodziców. Wieczór zakończył się wspólnym, żywiołowym, pełnym radości tańcem, do którego włączyła się także publiczność.


Tekst i zdjęcia: Iza Strzelecka


Szersza fotorelacja dostępna jest na Facebooku —> TUTAJ


More

Ułatwienia dostępu