IV Sochaczewski Festiwal Folklorystyczny

17 lipca w amfiteatrze na zakończenie IV Sochaczewskiego Festiwalu Folklorystycznego odbył się koncert zespołu Jose Torres & Havana Dreams.


Koncert zespołu Jose Torres & Havana Dreams pod kierownictwem najsłynniejszego Kubańczyka w Polsce – maestro Jose Torres – z gorącą, niezwykle energetyczną i taneczną muzyką kubańską! Zespół zaprezentował zróżnicowany program artystyczny – zawierający wiele emocji od radości i energetyki do ballad, oddający klimat ulic Havany. Pomiędzy utworami Jose wprowadzał publiczność w tematykę utworów, opowiadał kubańskie anegdoty, wchodził
w interakcję z gośćmi. Cudowni tancerze, którzy z ogromnym wdziękiem tańczyli w rytm gorących kubańskich melodii dopełnili muzyczne show zachęcając przy tym tłumnie zebraną publiczność do wspólnej zabawy.

Jose Torres
Artysta pochodzący z Kuby, wirtuoz instrumentów perkusyjnych od wielu lat zamieszkały nastałe w Polsce. Założyciel pierwszej w Polsce orkiestry salsowej „Jose Torres y Salsa Tropical”. Występując od ponad 30 lat na polskiej scenie muzycznej współpracował z wieloma gwiazdami estrady m.in. Marylą Rodowicz, Kayah, Ewą Bem, Urszulą, Maanam- em, Ryszardem Rynkowskim, Stanisławem Soyką, Grzegorzem Ciechowskim, Raz Dwa Trzy, Mietkiem Szcześniakiem, Blue Cafe i wieloma innymi. Koncertował i nagrywał również z czołówką muzyków jazzowych: Tomaszem Stańko, Wojciechem Karolakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Jarosławem Śmietaną, Leszkiem Możdżerem. Koncerty w wykonaniu Jose Torres to podróż do ciepłych krajów, do ulic Hawany, gdzie słońce oraz zapach kawy i cygar nie zostawia cienia wątpliwości, że jesteśmy w krainie radośniej muzyki, ciepła i beztroski.

Havana Dreams

Zespół gra pod dyrekcją znanego muzyka pochodzenia kubańskiego Jose Torres. W repertuarze zespołu możemy usłyszeć kwintesencję kubańskiej muzyki tradycjonalnej, znane utwory w stylu Buena Vista Social Club oraz kompozycje własne. Artyści prezentuje również współczesne gatunki kubańskie jak Timba, mająca szczególne znaczenie w teraźniejszej kulturze. Koncerty w wykonaniu Jose Torres & Havana Dreams to podróż do ciepłych krajów, do ulic Hawany, gdzie słońce oraz zapach kawy i cygar nie zostawia cienia wątpliwości, że jesteśmy w krainie radośniej muzyki, ciepła i beztroski.
More

Ułatwienia dostępu