Międzynarodowy Festiwal Teatralny “Unity” III

27 sierpnia w Sochaczewskim Centrum Kultury rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Teatralny UNITY III. Jest to projekt społeczno‐artystyczny oparty na potencjale lokalnych środowisk Sochaczewa i jego okolic, jak również na wymianie i współpracy międzynarodowej z partnerami z Czech (MOVE Ostrava z Ostrawy), Słowacji (Priestor Súčasného Tanca z Koszyc) i Węgier (Ziggurat Project z Budapesztu). Wydarzenie przewiduje szereg akcji artystycznych i społecznych realizowanych na terenie powiatu sochaczewskiego na przełomie sierpnia i września, które zmienią nasze miasto w prawdziwie europejską stolicę unikatowej sztuki performatywnej. Efekty tych działań będzie można obejrzeć 3 września w amfiteatrze miejskim, podczas uroczystej inauguracji nowego sezonu artystycznego Sochaczewskiego Centrum Kultury. Zaprezentowane zostaną trzy niezwykle ciekawe wydarzenia artystyczne, stanowiące finał III edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „UNITY” (szczegóły na plakacie poniżej).


Osią tegorocznej edycji festiwalu “Unity” jest realizacja międzynarodowych warsztatów artystycznych – Letnich Intensywnych Laboratoriów „Embodied Ideas”, których tematem przewodnim jest dziedzictwo polskiej i europejskiej awangardy. Głównym punktem odniesienia pracy laboratoryjnej są koncepcje artystów awangardowych z krajów liderów i uczestników. Pierwszego dnia laboratoriów (28 sierpnia), warsztaty artystyczne z uczestnikami festiwalu poprowadziła liderka ze Słowacji – Kat Rampackova.


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.Zdjęcia: Iza StrzeleckaProjekt jest współfinansowany ze środków Miasta Sochaczew i przez Rządy Czech, Słowacji, Węgier, Polski w ramach Visegrad Grants ze środków International Visegrad Fund.

More

Ułatwienia dostępu