O miłości… akustycznie – koncert Anity Lipnickiej

Zapraszamy serdecznie 7 października o godz. 19.00 do Sochaczewskiego Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83, na wyjątkowy koncert Anity Lipnickiej. Po ogromnym sukcesie trasy INTYMNIE, podczas której artystka świętowała 25-lecie swojej pracy twórczej, tym razem będzie ją można usłyszeć i zobaczyć wraz z zespołem w niezwykle kameralnej odsłonie.

To już ostatni muzyczny przystanek przed premierą jej nowego wydawnictwa. Od kilku miesięcy artystka intensywnie pracuje nad nowym albumem, o którym na razie nie zdradza żadnych szczegółów. Wiadomo tylko, że płyta ukaże się w 2023 roku. Tymczasem Anita zabiera swój zespół w długą podróż po Polsce, by raz jeszcze spotkać się z fanami “na żywo”, zanim zniknie na czas jakiś w studio nagrań.


“W poprzedniej trasie zagraliśmy 40 koncertów. To była olbrzymia, wymagająca produkcja, której zwieńczeniem stał się dwupłytowy album live zatytułowany INTYMNIE. Tym razem zamierzamy odwiedzić głównie mniejsze miasta – te, do których nie udało nam się dotrzeć z naszym kwitnącym ogrodem w składzie poszerzonym o smyki” – opowiada Anita Anita Lipnicka – “Co nie oznacza, że przyjedziemy do Was bez scenografii i bez ognia w naszym instrumentarium! Wręcz przeciwnie – stworzymy wyjątkowy klimat, który pozwoli Wam przenieść się na moment w inny świat, świat pełen kojących zmysły wrażeń, których wspólnym mianownikiem będzie.. MIŁOŚĆ! Zapragnęłam stworzyć projekt tematyczny, w ramach którego zaprezentuję zestaw mniej i bardziej znanych piosenek miłosnych, pochodzących z różnych okresów mojej twórczości. Pojawią się także dwa nowe utwory, które wykonamy przedpremierowo! Jestem bardzo ciekawa jak zostaną one przyjęte przez publiczność. W koncercie zagości także spora garść zaskakujących coverów, piosenek głównie z lat 90′, które poruszyły mnie głęboko, kiedy sama byłam młodą osobą i początkującą artystką. Jeśli chcecie poznać moje ulubione piosenki o miłości, usłyszeć kilka osobistych opowieści o kochaniu i tęsknieniu, zapraszam na nasze jesienne koncerty!”


Bilety online dostępne pod poniższym linkiem:

https://biletyna.pl/event/view/id/254069


Na zachętę piosenka “Historia jednej miłości”. Utwór wydany w 1998 roku na drugim solowym albumie wokalistki “To co naprawdę”, miesiącami gościł na szczytach list przebojów. W oryginalnym teledysku poza Anitą zobaczyć mogliśmy Sonię Bohosiewicz i Andrzeja Kozłowskiego.

“Tak się złożyło, że przez wiele lat nie wracałam do tej piosenki. Całe wieki nie grałam jej “na żywo”! – przyznaje Anita -“Pretekstem okazała się tematyka zbliżającej się trasy. Ten tekst jest niejako klamrą: opowiada o początku i końcu relacji. O tym, co działo się w środku, zaśpiewam Wam podczas koncertów.” Piosenka została na nowo zaaranżowana i nagrana przez zespół Anity, który zobaczymy również na trasie, w składzie: Piotr Świętoniowski – instrumenty klawiszowe, wokal | Kamil Pełka – kontrabas | Bartek Miarka – gitary | Łukasz Sobolak – perkusja. Do nowej wersji “Historii jednej miłości” powstał teledysk, za którego produkcję odpowiedzialny jest Marcin Kopiec z Mortvideo. Zdjęcia zrealizowane zostały w środku nocy na leśnej polanie, co pozwoliło uzyskać niezwykle magiczny i baśniowy klimat. Właśnie tak poczują się wszyscy, którzy jesiennymi wieczorami postanowią spotkać się z Anitą i posłuchać jej historii (nie)jednej miłości…Informacje na Facebooku —> TUTAJMore