“Bo piękno na to jest, by zachwycało”

8 października w Galerii ZeDeK w Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie odbył się wernisaż wystawy ikon Renaty Komorowskiej. Ekspozycja zatytułowana “Bo piękno na to jest, by zachwycało” ściągnęła do galerii liczne grono miłośników sztuki sakralnej i sympatyków artystki.


Twórczość Renaty Komorowskiej nawiązuje do tradycji wczesnochrześcijańskiej. Artystka próbuje przenieść ją do czasów współczesnych, używając typowych dla tamtego okresu środków. W Galerii ZeDeK można obejrzeć blisko trzydzieści ikon wykonanych tradycyjną metodą – techniką tempery żółtkowej na lipowych deskach. Wśród obrazów są zarówno kopie wizerunków świętych, jak i prace autorskie. Wszystkie przykuwają uwagę kunsztem i niezwykłą precyzją wykonania.


Wystawa ikon Renaty Komorowskiej czynna jest do końca listopada. Zapraszamy do Galerii ZeDeK w SCK przy ul. 15 Sierpnia 83, od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 19.00. Wstęp wolny.


Kurator wystawy: Marta Wasilewska


Zdjęcia: Iza Strzelecka

Renata Komorowska – ikonograf, absolwentka Atelier św. Eliasza w Warszawie, związana również z warszawskim środowiskiem ikonografów “Droga Ikony”, uczestniczka krajowych i międzynarodowych warsztatów ikonograficznych. Od 2010 roku prowadzi własną pracownię ikon w Sochaczewie. Ikony wykonuje metodą tradycyjną – techniką tempery żółtkowej na lipowych deskach wyklejanych płótnem i pokrytych gruntem kredowo-klejowym.More