Nabór do Teatru Młodych Twórców MASKA

14 października w Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie odbył się nabór na zajęcia teatralne w Teatr Młodych Twórców Maska. Pierwsze zajęcia w nowym sezonie artystycznym poprowadziła Magdalena Jaworska. Było dużo ruchu, pracy z ciałem i ciekawe zadania aktorskie, które w połączeniu ze świetną atmosferą sprawiły, że aż żal było opuszczać salę. Kolejne spotkanie odbędzie się 28 października. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby dołączyć i współtworzyć z nami teatr!


Zdjęcia: Iza Strzelecka


Szersza fotorelacja dostępna jest na Facebooku —> TUTAJZajęcia prowadzą:


Magdalena Jaworska – aktorka i pedagog teatralny, absolwentka PWST w Krakowie na wydziale aktorstwo dramatyczne. Pracuje w teatrach w całej Polsce – w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Zielonej Górze, Kaliszu i Wałbrzychu. Zagrała główną rolę w Teatrze TV w reżyserii Leszka Dawida pt. „Komety”. Współpracowała też z takimi reżyserami filmowymi jak Juliusz Machulski czy Wojciech Smarzowski. Pedagogiem jest od pięciu lat – prowadziła w Studio Teatralnym przy Teatrze Baza zajęcia z prozy, przygotowywała młodzież z Sochaczewskiego Centrum Kultury do egzaminów do państwowych szkół teatralnych, prowadziła zajęcia teatralne w szkole w Sulejówku. Bardzo lubi uczyć i poznawać młodzież – ich świat.


Dawid Żakowski – doświadczony instruktor teatralny, aktor i reżyser. Na zajęciach prowadzonych przez Dawida Żakowskiego wykorzystywane są innowacyjne metody edukacji interaktywnej. Podczas spotkań, uczestnicy są stopniowo angażowani i wprowadzani w tajniki tworzenia spektaklu. Ale nie tylko – uczestnictwo w zajęciach daje również możliwość uczenia się, wyrażania własnej opinii, zrozumienia zagadnień z zakresu teorii i praktyki teatralnej. Bezpośrednim celem zajęć jest włączenie uczestników w proces tworzenia dramatycznego spektaklu teatralnego i praktyczną realizację poszczególnych jego etapów, w odwołaniu do klasyki literackich oraz filmowych oraz technik z zakresu teatru ruchu i żywej ekspresji.

Teatr Młodych Twórców „MASKA” to teatralna grupa młodzieżowa w wieku 13-19 lat spotykająca się na zajęciach w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83. W Teatrze Maska powstają profesjonalne produkcje teatralne, które zachwycają i poruszają widzów w całej Polsce. Od 2012 roku teatr ma na swoim koncie spektakle: „Noce sióstr Brontë” Susanne Schneider, „Alicja w Krainie Czarów’, „Kruchość Kryształowej Powłoki” (autorski scenariusz stworzony na podstawie tekstów: A. Rimbauda, H. Davida Thoreau, F. Nietschego, W. Niżyńskiego, M. Skłodowskiej-Curie, B. Schulza), “Dybuk” – pierwszą część teatralnego serialu oraz spektakl “Hamlet no more”, “Niepodległa – i iskra tylko”, “Fabryka”, “Lalka”, FeFerdydurke”, “Oz remix”, “Jesteśmy wspaniali”.Bliższe informacje telefonicznie pod numerem: (46) 863-07-68

More

Ułatwienia dostępu