Konkurs małych form ludowych “Zlot FOLK”

21 października sala widowiskowa Sochaczewskiego Centrum Kultury w Boryszewie wypełniła się radosną muzyką, tańcem i śpiewem. W ramach Powiatowego konkursu małych form ludowych “Zlot FOLK” na scenie wystąpiło blisko 120 dzieci.


Prezentacje konkursowe bazujące na twórczości ludowej oceniało jury w składzie: Joanna Milczarska – instruktor, choreograf tańców ludowych, od 17 lat związana z Regionalnym Zespołem Pieśni SANNIKI, obecnie prowadzi zajęcia w Zespole Pieśni i Tańca MODROKI Gostynin, w Dziecięco-Młodzieżowym Zespole Pieśni i Tańca PACYNA i w Dziecięco-Młodzieżowym Zespole Pieśni i Tańca BEDLNO; Magdalena Franaszek-Niewiadomska – kierownik impresariatu Sochaczewskiego Centrum Kultury, muzyk, instrumentalista i Marta Wasilewska – kierownik sekcji twórczości przestrzennej i sztuk pięknych w Sochaczewskim Centrum Kultury, muzyk, instrumentalista.


Komisja konkursowa doceniła talent i muzykalność wszystkich uczestników konkursu oraz chęć kultywowania tradycji ludowej przez dzieci i ich opiekunów. Po wysłuchaniu i obejrzeniu wszystkich prezentacji, przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:


Kategoria wiekowa 4-10 lat:

1 miejsce: Zespół WESOŁE NUTKI – Szkoła Podstawowa w Teresinie

2 miejsce: Zespół KUSY DUO 1 – Szkoła Podstawowa w Wyczółkach

3 miejsce: Zespół MOTYLKI – Niepubliczne Tęczowe Przedszkole w Sochaczewie

Wyróżnienie: Zespół BIEDRONKI – Miejskie Przedszkole nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Sochaczewie


Kategoria wiekowa 11-13 lat:

1 miejsce: Dominik Cieśla, Izabela Brożek, Kalina Łukawska, Wiktoria Urbańska – Szkoła Podstawowa nr 4 w Sochaczewie

2 miejsce: Zespół FERMATA – Szkoła Podstawowa w Teresinie

3 miejsce: Zespół Ludowy z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Sochaczewie

Wyróżnienie: Zespół KUSY DUO 2 – Szkoła Podstawowa w Wyczółkach

Wyróżnienie: Zespół SENTYMENTALNE SERCA – Szkoła Podstawowa nr 3 w Sochaczewie


Wszyscy laureaci konkursu otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Zdobywcy pierwszych miejsc zostali też uhonorowani wyjątkowymi, ręcznie malowanymi statuetkami, które wykonał artysta Artur Jeziorski, prowadzący w SCK Pracownię WYTWÓRNIA.art. Dodatkową nagrodą dla zwycięzców jest udział w koncercie “Majówka z Folklorkiem”, który odbędzie się w przyszłym w amfiteatrze. GRATULUJEMY!


Koordynatorki konkursu: Katarzyna Proch i Kinga Przybylska – instruktorki Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu Pieśni i Tańca „Folklorek”, dziękują wszystkim darczyńcom za pomoc w ufundowaniu nagród.


Szersza fotorelacja dostępna jest na Facebooku —> TUTAJ


More