“Cześć Ci Polsko” – koncert zespołu “Patria”

“Cześć Ci Polsko!” to tytuł koncertu, który odbył się 18 listopada w Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie. W sali widowiskowej wystąpił Mundurowy Zespół Wokalno-Instrumentalny Patria, pod kierunkiem Arkadiusza Mamcarza. Zespół wykonał pieśni patriotyczne i znane piosenki żołnierskie, nawiązujące do najważniejszych momentów w historii Polski.


Koncert rozpoczął się utworem “Inka” w pięknej interpretacji Julii Matczak. W wykonaniu “Patrii”, publiczność usłyszała utwory podkreślające naszą narodową tożsamość, m.in. “Legiony”, “Przybyli ułani pod okienko”, “Rozszumiały się wierzby płaczące”, “Piechota”. Nie mogło też zabraknąć “Roty”, do śpiewania której dołączyła również publiczność. Wielkie brawa zdobyła pieśń legionowa “Leguny w niebie” w wykonaniu Arkadiusza Mamcarza. Całości dopełniły wiersze, które zaprezentował Szymon Gajda.

W drugiej części koncertu na scenie zaprezentowali się zwycięzcy Konkursu Piosenki Patriotycznej “Polskie Drogi”. Zaśpiewali: Julia Matczak, Maria Szułczyńska, Michalina Bodzak, Amelia Starzyńska, Amelia Kobierecka, Emilia Głodek i Antoni Tomaszewski. Wzruszające, przejmujące wykonania publiczność nagrodziła wielkimi brawami. Laureatom konkursu wręczone zostały nagrody i statuetki wykonane w pracowni CNC.art przez artystę Artura Jeziorskiego. Po koncercie na publiczność czekała niespodzianka. W galerii ZeDeK, obok sali widowiskowej, była okazja by ponownie usłyszeć zespół “Patria”. Na gości czekał również słodki poczęstunek.


Tekst i zdjęcia: Iza Strzelecka

Szersza fotorelacja dostępna jest na Facebooku —> TUTAJ


More

Ułatwienia dostępu