Widowisko “Za kolędą wszyscy wraz”

20 stycznia Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca Folklorek pokazał się w najwyższej formie! W blisko półtoragodzinnym widowisku “Za kolędą wszyscy wraz – Gwiazdka w Bullerbyn” na scenie w sali koncertowej Sochaczewskiego Centrum Kultury w Boryszewie, zaprezentowały się wszystkie grupy zespołu. Przedstawienie przeniosło nas nieco w czasie i kolejny raz mogliśmy poczuć magię minionych świąt.


Z małymi artystami z “Folklorka”, wystąpili gościnnie reprezentanci Teatru z Dialogiem, Estrady Dziecięcej Open Day Junior i Sceny Seniora, by wspólnie przybliżyć polską tradycję świąt Bożego Narodzenia. Na scenie pojawili się m.in. anioły, Herod i diabeł, którzy zainscenizowali odwieczną walkę dobra ze złem. Było też wspólne ubieranie choinki. Wszystko to klimacie dobrze znanej, nie tylko dzieciom, książki „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren.


Głównym motywem przedstawienia były kolędy, które wraz z akompaniamentem skrzypiec i pianina (w wykonaniu Marty Wasilewskiej i Jolanty Kawczyńskiej), niosły się głośnym echem po sali widowiskowej. „Folklorek” kolejny raz zachwyciły widzów swoim wdziękiem i muzykalnością. Do wspólnego kolędowania chętnie włączała się również publiczność. Nie zabrakło też oczywiście tańca. Wirując na scenie w swoich kolorowych strojach, zespół zaprezentował m.in. skoczne polki, krakowiaki i oberki. Pojawiły się także wesołe zabawy ludowe, takie jak “Owczareczek” i „Małe czerwone jabłuszko”. Nowością były akcenty góralskie. „Łokarynki, fujarecki” i „Wiązanka góralska” nagrodzone zostały burzą oklasków. Na koniec, Katarzyna Proch i Kinga Przybylska złożyły wszystkim noworoczne życzenia w ludowym wydaniu. Do życzeń, w imieniu dyrektora Sochaczewskiego Centrum Kultury Artura Komorowskiego, dołączyła się również kierownik impresariatu SCK – Magdalena Franaszek-Niewiadomska, dziękując jednocześnie wszystkim za tak liczne przybycie.


Cały wieczór upłynął w duchu radości i dobrej zabawy, których niezmiennie dostarcza widzom sochaczewski “Folklorek”. Na publiczność, która podczas przedstawienia wypełniła widownię do ostatniego miejsca, czekała w holu słodka niespodzianka, przygotowana przez rodziców.Tekst i zdjęcia: Iza Strzelecka


Szersza fotorelacja dostępna jest na Facebooku —> TUTAJ


More

Ułatwienia dostępu