VIII Seniorów Kolędowanie

Za nami VIII Seniorów Kolędowanie. W tym roku odbyło się w sali widowiskowej SCK w Chodakowie. Na scenie zaprezentowały się zespoły i soliści z powiatu sochaczewskiego. Organizatorami wydarzenia rokrocznie są: Sochaczewskie Centrum Kultury i Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku.


26 stycznia wspólne kolędowanie w SCK rozpoczął występ Alicji Markiewicz z Estrady Dziecięcej Open Day Junior SCK. Zgromadzona na widowni publiczność usłyszała w jej wykonaniu piosenkę “Mój Anioł”, która była symbolicznym prezentem dla wszystkich seniorów z okazji minionego Dnia Babci i Dni Dziadka. Później scena należała już tylko do tych nieco starszych wykonawców.


Podczas VIII Seniorów Kolędowania wystąpiło 9 zespołów: Zespół Wokalny PRESTO z Sochaczewskiego Centrum Kultury, Scena Seniora SCK, Zespół Śpiewaczy SREBRNE NUTKI z Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Sochaczewie, Zespół Wokalny APASJONATA z Gminnej Biblioteki Publicznej w Rybnie, Zespół Śpiewaczy KLUB SENIORA+ z Centrum Usług Społecznych w Sochaczewie, Zespół Śpiewaczy IŁOWIACY z Gminnego Ośrodka Kultury w Iłowie, Zespół Śpiewaczy IWA z Gminnej Biblioteki Publicznej w Brochowie, Zespół CANTABILE z Gminnego Ośrodka Kultury w Nowej Suchej, zespół NASZ CZAS z Gminnego Ośrodka Kultury w Iłowie oraz Zespół Wokalny Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na scenie pojawili się także soliści: Maria Brzezińska z DDPS w Sochaczewie oraz Henryk Szaruta z Gminnego Ośrodka Kultury w Nowej Suchej.

Zaprezentowany repertuar pokazał jak wielkie bogactwo utworów świątecznych zakorzenionych jest w naszej kulturze. Usłyszeliśmy wiele znanych kolęd, do śpiewania których chętnie włączała publiczność, jak i mniej znane pastorałki. Każdy występ nagradzamy był gromkimi brawami. Występującym akompaniowali: Jola Kawczyńska, Piotr Milczarek, Arkadiusz Mamcarz i Marta Wasilewska. A czas pomiędzy poszczególnymi występami, opowieściami na temat tradycji Świąt Bożego Narodzenia, umilały Jadwiga Urbaniak i Danuta Kłos z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Współprowadzące spotkanie, przybliżyły m.in. temat pochodzenia kolęd, istotę wigilijnych przesądów oraz znaczenie świątecznych potraw.


Całe spotkanie przebiegło w serdeczniej, przyjaznej atmosferze. Na koniec wszyscy występujący otrzymali pamiątkowe dyplomy i statuetki, które wręczała kierownik Referatu Kultury i Turystyki Urzędu Miasta – Katarzyna Orlińska oraz Jolanta Kawczyńska – kierownik Sekcji Integracji, Klubu Nauczyciela i Piosenki Estradowej SCK. Pojawiły się też życzenia noworoczne. Spotkanie zakończyło się kolędą w wykonaniu wszystkich uczestników VIII Seniorów Kolędowania. Podczas wspólnie zaśpiewanej kolędy “Wśród nocnej ciszy” seniorom akompaniowała Katarzyna Orlińska.


Organizatorzy dziękują wszystkim wykonawcom za udział w wydarzeniu i wspólne kolędowanie.


Tekst i zdjęcia: Iza Strzelecka
More