“Zima muminków” – Zimowe Warsztaty Artystyczne

Półmetek zimowych warsztatów SCK za nami. W środę 15 lutego zajrzeliśmy do Chodakowa, gdzie trwa prawdziwe muminkowe szaleństwo. Trzy grupy uczestników zajęć intensywnie pracują nad finałowym przedstawiem, które odbędzie się już w piątek. Podejrzeliśmy próby i wszystko zapowiada niezwykle ciekawie. Dzieciaki wraz z instruktorami: Moniką Osiecką-Jaworską i Piotrem Milczarkiem trenują choreografię do spektaklu, pracują z tekstem i szlifują partie wokalne. Motywem przewodnim jest oczywiście barwny świat muminków, co potwierdzają m.in. kolorowe kostiumy. Imponująco wygląda także scenografia, którą przygotowują Monika Boruta-Sałacińska, Marta Wasilewska i Aneta Gruszewska. Wszystko po to, by dzieci mogły jak najlepiej zaprezentować się przed rodzicami.

W pracowni Plastek, podczas zajęć prowadzonych przez Monikę Boruta-Sałacińską, również “rządzą” muminki. Na kolorowych obrazkach namalowanych na szkle można znaleźć niemal wszystkich bohaterów bajki. Powstało też wiele pięknych portretów, lubianych przez dzieci postaci. Z czasem nabrały one jeszcze bardziej realnych kształtów, gdyż dzieciaki ulepiły z gliny muminkowe figurki.

Był też czas na ćwiczenie szarych komórek. Wszak nie samymi muminkami człowiek żyje. Zajęcia nauki gry w szachy poprowadził mistrz FIDE Stanisław Osiecki. Dzieci z wielkim zaciekawieniem poznawały tajniki królewskiej gry.

Dużą frajdę sprawiła dzieciom również możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia w kolorowej muminkowej fotobudce. Zdjęcia do pobrania —> TUTAJ


Tekst i zdjęcia: Iza Strzelecka


Szersza fotorelacja dostępna jest na fanpage’u SCK na Facebooku.


More