Kolejny sukces mistrza szachowego Stanisława Osieckiego

25 lutego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie rozegrany został Charytatywny Turniej Szachowy – Szachy dla Ukrainy, w którym wzięło udział 66 zawodników, głównie z Polski i Ukrainy. Tempo gry 25 min. na rozegranie partii szachowej plus 5 sek. bonusu po wykonaniu posunięcia na dystansie 5 rund systemem szwajcarskim. Turniej zwyciężył Mistrz FIDE Stanisław Osiecki (Polska) 5 pkt z 5 rozegranych partii). Drugie miejsce zajął Kovalev Aleksandr (Ukraina) 4,5 pkt. Trzecie miejsce zdobył Majkowski Błażej (Polska) 4,5 pkt. Podczas turnieju prowadzona była zbiórka na rzecz Ukrainy. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal.

Organizatorami turnieju byli: Warsaw Chess Club, UKS Tsz Zieloni Zielonka, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Stalgast, Twoje Miasto, SGH Warsaw School of Economics, englishtutors, Social WiFi.

Zdjęcia: Warsaw Chess Club