Klub Piosenki z poezją w tle

14 marca Klub Piosenki działający w Sochaczewskim Centrum Kultury pod kierunkiem Joli Kawczyńskiej, wystąpił podczas spotkania “Poezja na obcasach” w kramnicach miejskich. Organizatorem wydarzenia było stowarzyszenie Bohema, które w ciekawy sposób połączyło poezję z muzyką.


Zgromadzonych licznie gości przywitała prezes stowarzyszenia – Mirona Miklaszewska, która w kilku zdaniach przybliżyła cel spotkania – “Jest to wieczór dla kobiet i o kobietach, stąd nazwa wydarzenia – Poezja na obcasach”. I właśnie wokół kobiecej poezji upłynęła pierwsza część wieczoru. Swoją twórczość zaprezentowała Małgorzata Marcinkowska, według której poezja jest najdoskonalszą formą ludzkiej mowy. Autorka zaprezentowała kilka swoich wierszy, które poprzedzały piosenki w wykonaniu Klubu Piosenki. Grupę wokalną Sochaczewskiego Centrum Kultury reprezentowali Otylia Stawicka i Wiktor Szczepanik. Liryczny repertuar wykonany przy akompaniamencie Joli Kawczyńskiej zdobył duże uznanie widowni. Nostalgiczne piosenki w interpretacji młodych, zdolnych wokalistów nagrodzone zostały gromkimi brawami. Do śpiewania tych bardziej znanych utworów włączyła się także publiczność. Pojawiły się też piosenki musicalowe. Równie nastrojowy klimat zapewnił występ młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego w Załuskowie.

Poetycko-muzyczny wieczór zakończył się Turniejem Jednego Wiersza, w którym wzięło kilkanaście osób. Dla zwycięzców przewidziane zostały nagrody.


Tekst i zdjęcia: Iza Strzelecka