Koncert zespołu KADETË

18 kwietnia klub Kontrast wypełnił się wyśmienitym jazzem. Na klubowej scenie Sochaczewskiego Centrum Kultury wystąpił zespół KADETË . Muzycy gościli już dwukrotnie w “Kontraście”, za każdym razem dostarczając wielu pozytywnych emocji sochaczewskiej publiczności. Nie inaczej było i tym razem.


KADETË to klasyczne akustyczne trio jazzowe z Warszawy. Występuje na scenie od przeszło dziesięciu lat. Zespół obecnie promuje swój najnowszy album zatytułowany „To The Sunset”. I to głównie utwory z tej płyty muzycy zaprezentowali podczas koncertu w Sochaczewskim Centrum Kultury. Krzysztof Dębiński (piano, keyboards), Remek Orzeszko (kontrabas) i Witold Chromiński (perkusja) zaserwowali gościom energetyczną dawkę jazzu w najlepszym wydaniu.

Autorskie utwory tria łączą dynamiczne brzmienia z melancholią, co nie pozwala odbiorcom się nudzić. Melodyjność kompozycji i zabawa formą (głównie podczas solówek muzyków), została entuzjastycznie przyjęta przez publiczność. Zestawienie jazzowych tradycji z nowoczesnymi akcentami, przypadło do gustu trzem pokoleniom słuchaczy, które dało się znaleźć po stronie widowni. Gromkie brawa zdobyła także kompozycja Krzysztofa Komedy, którą muzycy w świetnym stylu zakończyli półtoragodzinny koncert.


Tekst i zdjęcia: Iza StrzeleckaMore