“Zemsta” z dialogiem

1 kwietnia w Sochaczewskim Centrum Kultury upłynął pod hasłem “Zemsty”. Teatr z Dialogiem, który zaprosił w sobotni wieczór publiczność do Klubu Kontrast, zaprezentował performatywne przedstawienie na bazie najbardziej znanej komedii Aleksandra Fredry. I kolejny raz zdobył uznanie i zachwyt widzów. Organizatorami wydarzenia było Sochaczewskie Centrum Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna.


Ekipa Teatru z Dialogiem ponownie “wzięła na warsztat” klasykę literatury i kolejny raz przedstawiła ją w zaskakującej, nieco uwspółcześnionej odsłonie. Tym razem twórcy przenieśliśmy się na XVIII wieczny zamek, gdzie odbywa się spór o mur graniczny między dwoma sąsiadami – Cześnikiem i Rejentem. Historia dwóch zwaśnionych ze sobą rodów, okazała się wdzięcznym tematem do interpretacji przez międzypokoleniowy zespół teatralny. Zarówno młodzież, jak i ci bardziej dojrzali wykonawcy, świetnie zinterpretowali tytułową “Zemstę”. Trafnie dopasowane role, wyostrzyły przywary poszczególnych bohaterów. Intryga goniła intrygę, a pełne dowcipu dialogi podkreślały komediowy charakter przedstawienia. Podobnie jak wiolonczelowe wstawki muzyczne, które stanowiły żartobliwy komentarz do każdej prezentowanej sceny. Podczas spektaklu świetnie “zagrała” też scenografia, dzięki której łatwo było przenieść się widzom w odległą rzeczywistość. I choć temat dotyczył zamierzchłych czasów, twórcy pokazali, że treść jest bardzo uniwersalna i może mieć wiele współczesnych odniesień.

Przedstawienie zakończył występ dziewcząt z Klubu Piosenki SCK. Do śpiewania finałowej piosenki włączyła się także publiczność, która wyśmienicie bawiła się tego wieczoru. Po przedstawieniu padło wiele słów uznania i gratulacji dla twórców. Były też pytania, o kolejne przedstawienia. Czym zaskoczy nas Teatr z Dialogiem kolejnym razem, dowiemy się już niebawem.


Teatr z Dialogiem wystąpił w składzie:

Piotr Stojowski (CZEŚNIK RAPTUSIEWICZ)
Justyna Kwiatkowska-Kornatko (REJENT MILCZEK)
Katarzyna Bednarska (PAPKIN)
Oliwia Januszewska (PAPKIN II)
Hanna Jażdżyk (PODSTOLINA)
Justyna Kośka (DYNDALSKI)
Julia Duplicka (KLARA II)
Julia Adamiak (KLARA)
Wiktor Bednarski (WACŁAW)
Kacper Jaskulski (MURARZ)

Muzyka i narracja muzyczna: Jolanta Kawczyńska (fortepian), Magdalena Franaszek-Niewiadomska (wiolonczela)

Śpiew: Zosia Duplicka i Julia Duplicka – Klub Piosenki SCK


Scenariusz i reżyseria: Anna Wolińska, Jolanta Kawczyńska, Magdalena Franszek-Niewiadomska

Opracowanie: Teatr z Dialogiem SCK


Realizacja dźwięku: Wiktor Czernicki


Realizacja oświetlenia: Dima BilykTekst i zdjęcia: Iza StrzeleckaSzersza fotorelacja dostępna jest na Facebooku —> TUTAJMore