Wernisaż wystawy “Spojrzenie” Emilii Zielińskiej

21 kwietnia w Galerii ZeDeK w Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie, odbyło się uroczyste otwarcie wystawy “Spojrzenie” Emilii Zielińskiej. Przybyłych na wernisaż gości przywitał dyrektor Sochaczewskiego Centrum Kultury – Artur Komorowski i kurator wystawy Marta Wasilewska.

Na wystawie można obejrzeć portrety bliskich i znajomych artystki. Są też dwa autoportrety. Wszystkie zachwycają niezwykłą precyzją wykonania i wiernością odwzorowania malowanych postaci. Ogromny kunszt i dbałość o szczegóły, widoczny jest też na pozostałych pracach, prezentujących ptaki. Jest to nowy kierunek w twórczości artystki, wywołany potrzebami rynku. Żurawie i czaple na obrazach również wyglądają “jak żywe”. Autentyzm i misterność wykonania, są znakiem rozpoznawczym obrazów Emilii Zielińskiej. Nie da się przejść obok nich obojętnie.


Wystawa “Spojrzenie” czynna jest do 20 maja. Zapraszamy do zwiedzania ekspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00. Wstęp wolny.


Tekst i zdjęcia: Iza Strzelecka


Emilia Zielińska – malarka, ilustratorka, autorka unikatowych, ponadczasowych obrazów przedstawiających ludzi, ptaki, owady… Maluje naturę, ale nietypowo – hiperrealistycznie. Stworzyła swój własny niepowtarzalny styl. Bawiąc się formą i fakturą – przełamuje schematy. Lekką kreską odzwierciedla z wręcz perwersyjną precyzją rzeczywistość. Wybitny naturalizm z surrealizmem. Urzeka malarskim kunsztem, kolorem i sposobem ujęcia tematu. Zderza odbiorcę z rzeczywistością i… wtapia go w tło swoich obrazów. Tło, które z jednej strony jest wytworem wyobraźni artystki, a z drugiej zdaje się być gotowym wzorem tkaniny, roślinności a czasem prawie gładką kartką. Odnosi się wrażenie, że postaci przedstawione na jej obrazach są namacalne i odpowiadają na każde spojrzenie.
More