“Mamuśki” (nie tylko) dla pań

Sobotni wieczór 21 maja w Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie należał do “Mamusiek”. Teatr z Dialogiem kolejny raz zaprosił publiczność do kobiecego świata, w którym pierwsze skrzypce gra macierzyństwo. I choć, po udanym debiucie, twórczynie (nie)stand-upu kazały czekać na siebie blisko rok, występ w Klubie Kontrast pokazał, że było warto.


Tym razem Jaga (Anna Wolińska), Lena (Magdalena Franaszek-Niewiadomska) i Lola (Jola Kawczyńska) postanowiły wziąć “urlop” od macierzyństwa i wyjechać do spa. Pomysł na pozór doskonały, w praktyce okazał się dużym wyzwaniem. Dla każdej z mam wizja wyjazdu, zabarwiona była innym kontekstem, co wywołało moc zabawnych nieporozumień. Tak to jest gdy trzy pokolenia kobiet próbują zrealizować marzenia. Przy czym, każda swoje i na własny sposób. W tej sytuacji, podobnie jak w życiu, tylko dystans może nas uratować. Wtedy nawet piętrzące się problemy i na pozór karkołomne zadania mogą okazać się igraszką.


Wielkie brawa dla Teatru z Dialogiem, który kolejny raz w bardzo trafny sposób zobrazował blaski i cienie macierzyństwa. Zabawne perypetie trzech mam, okraszone przyjemną dla ucha muzyką, sprawiły że był to bardzo przyjemny wieczór. I to nie tylko dla pań. Równie dobrze bawili się panowie. Niektórzy zostali nawet porwani do tańca…


Tekst i zdjęcia: Iza Strzelecka

More

Ułatwienia dostępu